На світових ринках дешевшає нафта

Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні продовжують знижуватися. Ціна нафти Brent знизилася з початку дня більш істотно, ніж нафта WTI (Light Sweet). Так, з початку торгів нафта Brent подешевшала більш ніж на 1 дол., в той час, як нафта WTI - приблизно на 50 центів. Станом на 12:30 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.): - IPE Brent Crude (червень) - 120,01 (-1,20) при діапазоні котирувань 119,59-121,00;- Light, Sweet Crude Oil (травень) - 102,27 (-0,56) при діапазоні котирувань 101,86-102,83.  

Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні продовжують знижуватися. Ціна нафти Brent знизилася з початку дня більш істотно, ніж нафта WTI (Light Sweet). Так, з початку торгів нафта Brent подешевшала більш ніж на 1 дол., в той час, як нафта WTI - приблизно на 50 центів. Станом на 12:30 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):

- IPE Brent Crude (червень) - 120,01 (-1,20) при діапазоні котирувань 119,59-121,00;
- Light, Sweet Crude Oil (травень) - 102,27 (-0,56) при діапазоні котирувань 101,86-102,83.

Негативна динаміка в цінах по операціях багато в чому обумовлена обстановкою на міжнародному валютному ринку FOREX. Долар з початку дня помітно зріс проти євро та інших валют, забезпечивши непривабливі умови для спекулятивних покупок нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлено у валюті США. Індекс долара для шести валют підвищився з початку торгів більш ніж на 0,3% і зараз перевищує ключову позначку 80 пунктів.

Зниження цін на нафтові ф'ючерси сьогодні також обумовлене продовженням фіксації прибутку, що почалося торговельним днем раніше. Так, за підсумками торгів 13 квітня нафта на біржах у Лондоні і в Нью-Йорку вперше за три торгові дні подешевшала. При цьому ціни на нафтові ф'ючерси істотно не змінилися, що забезпечило умови для продовження сьогодні їх технічних продажів. Так, офіційна ціна нафти Brent залишилася вищою за позначку 121 дол./бар., а офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) - вище 102 дол./бар.

Ціна нафти Middle East Crude на Токійській товарній біржі (ТОСОМ) стосовно її активного контракту сьогодні знизилася майже на 1,5%. За підсумками торгів 16 квітня 2012 р. офіційна ціна ф'ючерса Middle East Crude Oil з поставкою у вересні склала 57,860 тис. ієн за кілолітр (приблизно 113,62 дол./бар.), знизившись за день на 850 ієн.

Ціна активного ф'ючерсу Middle East Crude Oil встановилася в беквордації щодо ціни спотового контракту. Так, офіційна ціна ф'ючерса Middle East Crude Oil на поточний календарний місяць сьогодні склала 60,570 тис. ієн/кілолітр (приблизно 118,94 дол./бар.), знизившись за день на 330 ієн, або на 0,5%.

Нафта Middle East Crude - це умовна суміш з нафтових марок Dubai і Oman, яка вважається ціновим еталоном для регіону Близького Сходу. На біржі TOCOM ф'ючерси Middle East Crude Oil торгуються з вересня 2001 р. Контракт є розрахунковим - тобто фізична поставка нафти по ф'ючерсу не передбачена. Закриття позицій здійснюється по закінченні календарного місяця з розрахунком варіаційної маржі. За основу розрахунку приймається середня за місяць ціна нафтової суміші Middle East Crude, яку визначить агентство Platts.

Ціна нафтової "корзини" ОПЕК вперше за три торгові дні встановилася вище 119 дол./бар., підвищившись при цьому на 0,3%. Як повідомив сьогодні секретаріат міжнародного нафтового картелю, "корзина" ОПЕК станом на звітну дату 13 квітня 2012 р. подорожчала щодо попереднього торговельного дня на 38 центів, а її ціна офіційно склала 119,10 дол./бар. Це її найвищий показник після 10 квітня ц.р. Нагадаємо, 11 квітня 2012 р. ціна нафтового "кошика" ОПЕК впала до найнижчого значення майже за вісім тижнів - до 117,80 дол./бар.

Нафтова "корзина" ОПЕК (OPEC Reference Basket of crudes) є одним з ключових індикаторів світового ринку нафти. Вона відображає середню ціну нафти, яку постачають країни цієї міжнародної організації нафтових експортерів. Розрахунок ціни нафтової "корзини" здійснюється щоденно в робочі дні за станом за попередній торговельний день секретаріатом ОПЕК, який постійно засідає у Відні. З січня 2009 р. "корзина" ОПЕК представлена 12 марками нафти за кількістю країн-учасниць цієї організації.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся