На Червоній площі Москви пройшов військовий парад на честь Дня Перемоги (відео)

Середа 09 травня 2012 18:06
Автор: RBC.UA
Сьогодні відзначається 67-й річниця Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. На честь свята у столиці РФ на Червоній площі пройшов військовий парад.

Сьогодні відзначається 67-й річниця Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. На честь свята у столиці РФ на Червоній площі пройшов військовий парад.

У центрі Москви і на прилеглих до площі вулицях зібралися тисячі військовослужбовців і близько 100 одиниць техніки. Парад прийняв міністр оборони Анатолій Сердюков. Командував парадом заступник начальник Генерального штабу Росії генерал-полковник Валерій Герасимов.

На Червоній площі були присутні ветерани Великої Вітчизняної війни, керівники держави, депутати Федеральних зборів, іноземні гості.

Першими з учасників параду вийшли офіцери, сержанти і солдати з'єднань, військових частин та курсанти військових навчальних закладів у складі семи полків видів і родів Збройних сил, спеціальних військ, п'яти батальйонів інших силових міністерств і відомств, п'яти парадних розрахунків Західного військового округу, а також п'яти окремих парадних розрахунків.

Слідом за пішими розрахунками пройшла механізована колона чисельністю близько 100 одиниць техніки, сформована з автомобілів "Тигр", бронетранспортерів БТР-80, танків Т-90, самохідних артилерійських знарядь "Мста-С", зенітних ракетних комплексів "Бук-М2", зенітних ракетно -гарматних комплексів "Панцир-С1", пускових установок зенітної ракетної системи С-400, а також пускових установок ракетних комплексів "Іскандер-М" і "Тополь-М".

Завершили урочисту частину параду вертолітники Торжокского центру бойового застосування і перенавчання льотного складу армійської авіації Військово-повітряних сил РФ. Вони пронесли над на Червоною площею прапори Російської Федерації, Збройних сил РФ, а також Сухопутних військ, Військово-повітряних сил і Військово-морського флоту

Музичне забезпечення покладено на зведений військовий оркестр, що складається з 1,1 тис. музикантів. Його основу складають такі відомі оркестри, як Центральний військовий оркестр Міністерства оборони, зразковий оркестр Військово-морського флоту, оркестр Московського гарнізону, а також військові оркестри військово-навчальних закладів та військових частин всіх силових міністерств і відомств.

Для зустрічі Прапора Перемоги прозвучала пісня Олександра Александрова "Священна війна". При об'їзді військ міністром оборони РФ по черзі здійснюються п'ять зустрічних маршів.

Проходження військ, що беруть участь в параді супроводжується старовинним маршем "Тріумф переможців", маршам Бориса Дієва "На сторожі миру", Юлія Хаіт "Все вище", піснею Віктора Плешаков "Екіпаж - одна сім'я" і старовинної пісня "Варяг", піснею Булата Окуджави " Білоруський вокзал ". Завершується проходження парадних розрахунків урочистим маршем під пісню Давида Тухманова "День Перемоги". Потім під звуки флейт і барабанів зведений оркестр переміщається до ГУМу, звільняючи площа для механізованої колони.

У фіналі параду прозвучала старовинна російська пісня "Бородіно" на вірші М.Лермонтова. Завершується парад виконанням відомого на весь світ російського маршу, створеного військовим диригентом полковником Василем Агапкіним - "Прощання слов'янки", сторіччя з часу написання якого відзначається цього року.

Всі учасники параду Перемоги на Червоній площі одягнені в парадну форму одягу, за винятком військовослужбовців зі складу механізованої колони. Для них передбачена польова форма одягу.

Відзначимо, сьогодні Україна також відзначає День Перемоги. В урочистих заходах в день святкування 67-ї річниці Перемоги взяли участь перші особи держави. Зокрема, Президент України Віктор Янукович вшанував пам'ять полеглих воїнів - в Києві глава держави поклав квіти до могили Невідомого солдата в парку Вічної Слави.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся