ua en ru

На футзальному Євро українці хочуть один з комплектів медалей

Автор: RBC.UA
У 2012 році Україна візьме участь не тільки в домашньому Євро. Вже в кінці січня нашу збірну чекає участь в чемпіонаті Європи з мініфутболу, який пройде в Хорватії. Її головний тренер Геннадій Лисенчук, який завойовував з Україною срібло ЧЄ з футзалу в 2001 і 2003 роках, налаштований і в цьому році  виграти медалі.

У 2012 році Україна візьме участь не тільки в домашньому Євро. Вже в кінці січня нашу збірну чекає участь в чемпіонаті Європи з мініфутболу, який пройде в Хорватії. Її головний тренер Геннадій Лисенчук, який завойовував з Україною срібло ЧЄ з футзалу в 2001 і 2003 роках, зізнався прес-службі УЄФА, що і в цьому році налаштований виграти медалі.

Геннадій Лисенчук приступив до роботи з українською збірною на початку 1990-х, і під його орудою вона стала постійним учасником міжнародних турнірів, досягши найбільших успіхів на чемпіонатах Європи з футзалу в 2001 й 2003 роках, коли доходила до фіналу. Відтоді в національній команді змінилося не одне покоління. Нинішньому складу в цьогорічному фінальному турнірі в Хорватії змагатися в групі В з чинним чемпіоном Іспанією та збірною Словенії. У бесіді з UEFA.com Лисенчук розповів про свою мету знову увійти в трійку найсильніших команд.
- Що скажете про майбутні зустрічі з Іспанією та Словенією?
- Передусім, зазначу, що у фінальному турнірі зібралися 12 найсильніших команд Європи, і слабких суперників тут немає. Серед учасників є топ-збірна - Іспанія, яка неодноразово перемагала на чемпіонатах Європи й світу. Це найважчий суперник. Щодо Словенії, гадаю, наші сили рівні. Це амбіційна й молода команда, яка прагне показати свій потенціал. Вона ніколи не здобувала гучних результатів. Ми ж воліємо знову виграти медалі й вирушаємо в Хорватію саме за нагородами. Відтак, зробимо все, щоб виграти групу, й боротимемося до кінця.
- Як змінилась манера гри вашої збірної за останні кілька років?
- Ми звикли грати здебільшого від оборони, намагаючись зберігати власні тили захищеними й вичікуючи шансу для контратак. Сьогодні ми варіюємо тактику. В нас дуже добре виходить пресингувати суперників, і в потрібний момент ми можемо створити міцний захисний мур. Наша команда також робить акцент на розіграші стандартних положень.
- В останніх турнірах у складі України з'явилась низка нових виконавців. На кого з українців слід звернути увагу в Хорватії?
- Так, ми вводимо в команду молодих футболістів. У нас є талановиті хлопці, на кшталт 19-річного Петра Шотурми, якого я два роки намагався залучити в національну збірну. Сподіваюсь, тут він про себе заявить. Гадаю, він буде наймолодшим гравцем чемпіонату Європи.
- Ви брали участь у багатьох таких турнірах. Приємно бачити, як поруч із такими досвідченими командами, як Україна й Іспанія, змагатимуться новачки, приміром Туреччина?
- Щодо Туреччини, ми були з нею в одній відбірній групі, матчі якої відбулися в нас у Харкові. Наша команда здолала турків у блискучому стилі, зате вони потужно виступили в матчах проти Бельгії та Угорщини й випередили їх. Повинен зізнатися, що Туреччина справила дуже гарне враження. Вона потрапила в сильну групу з Італією та Росією, але без бою точно не здасться. Вона вміє грати. Крім неї, ми побачимо інші молоді команди, які також покажуть, чого варті.
- І наостанок, які ви ставите цілі в цьому турнірі? Як далеко, на вашу думку, може пройти збірна України?
- Гадаю, ми дістанемося півфіналу й виграємо один із комплектів нагород. Звісно, хочеться здобути золото. Ми виборювали срібло двічі, але це було дуже давно - в 2001 році в Росії та в 2003-му в Італії. Наша команда ніколи не вигравала бронзу. Тож будь-які медалі, привезені з Хорватії, розцінюватимуться як успіх.