На "Фукусімі-1" виникли нові проблеми з радіацією

Представники японської енергетичної компанії TEPCO повідомили про нові проблеми на атомній електростанції "Фукусіма-1". Там зафіксовано підвищений вміст радіоактивного газу, передає Associated Press.

Представники японської енергетичної компанії TEPCO повідомили про нові проблеми на атомній електростанції "Фукусіма-1". Там зафіксовано підвищений вміст радіоактивного газу, передає Associated Press.

Мова йде про радіоактивний ксенон, виділення якого може свідчити про неконтрольовану ядерну реакцію. Проте з'ясувати, що саме відбувається на аварійній АЕС, поки не вдається.

Прес-секретар TEPCO Хіроюкі Имаи спробував заспокоїти громадськість. За його словами, температура в реакторі не підвищилася. Що ж стосується появи радіоактивного газу, це, за словами чиновника, навряд чи приведе до серйозних наслідків.

Відзначимо, вчора в Японії у східних берегів о-ва Хонсю стався землетрус магнітудою 5,1.

Як повідомляє Геологічна служба США, підземні поштовхи були зафіксовані в 112 км від м. Міто і в 170 км від японської столиці Токіо. Осередок землетрусу розташовувався на глибині 24 км.

Інформації про жертви і руйнування не надходило, попередження про цунамі поки не оголошувалося.

Нагадаємо, руйнівний землетрус, що стався в Японії в березні цього року, магнітуда якого склала, за різними оцінками, від 9,0 до 9,1, призвів до аварії на АЕС "Фукусіма-1".

На підприємстві прогриміли декілька вибухів, що спровокували витік радіації. Після цього на країну обрушилося цунамі. Число жертв стихії і зниклих без вести перевищило 24 тис. чоловік. Післядії аварії усувають до цих пір.

Надзвичайна подія на "Фукусіма-1" призвела до перегляду політики щодо атомної енергії в ряді країн світу. Влада ФРН заявила про поступову відмову від використання АЕС для забезпечення електроенергією німецьких споживачів. За заявами японської влади, поступова відмова від атомної енергії призведе до подорожчання одного кіловата електроенергії на 1 ієну.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top