На Дакарі-2012 українці тримають позиції, хоча і звалилися в урвище

Завершився 9 етап (Антофагаста - Ікіке), маршрут якого проходив по пустелі між узбережжям Тихого океану і Андами. Довжина спецдільниці становила 577 кілометри і це була найдовша спецділянка Дакару-2012 з зовсім коротким ліазоном всього в 9 км.

Команда Sixt Ukraine з самого початку почала набирати темп і до кінця етапу на 9-у, передостанню точку, наші хлопці прийшли 25-ми. І раптом, коли всі вже чекали команду на фініші, вона не прийшла. Півгодини, час - команди немає. І ось 37-ми наші таки дісталися фінішу. У загальному заліку команда міцно закріпилася на 26-ій позиції.
Як виявилося останні 50 км. стали майже фатальними для команди. Sixt Ukraine падає в урвище, вибирається і падає знову...
Наші хлопці змогли дістатися після цього до фінішу, але втратили цілу годину.
Переможцем у класі позашляховиків став Роббі Гордон, який, захопивши лідерство після другої контрольної точки, упевнено завершив цей етап. Другим прийшов Стефан Петрансель, що переслідував Хаммер американця у півминутному інтервалі, але обійти Гордона досвідченому французові так і не вдалося, і в результаті розрив збільшився на 1 хвилину 38 секунд. Третім прийшов іспанець Нані Рома. У загальному заліку Петрансель зберіг за собою першу позицію, другий - Гордон, третій - поляк Кшиштоф Холовшиц.
Завершив свою участь переможець минулого року, Нассер Аль-Аттія. Нинішній ралі-марафон для катарця складався з перемінним успіхом, але боротьба з постійними несправностями автомобіля таки була програна. Сьогодні вже на другий точці Нассер промчав швидше за всіх, показавши кращий результат, але з-за черговий проблеми з автомобілем на 174км він зупинився.
У класі мотоциклів розлючений вчорашніми грязьовими ваннами Сіріл Депре вже з першої точки захопив лідерство і фінішував першим, залишивши позаду на 3:54 хв переможця минулого етапу, іспанця Марка Кома. Третій - Хоан Барреда Борт. У загальному заліку Депре повернув собі перше місце і на дві з половиною хвилини випереджає Кома. Аргентинець Хелдер Родрігес впевнено тримає третю сходинку.
У заліку квадроциклів балом правлять дует братів Патронеллі розрив між якими на фініші 9-го етапу склав трохи більше 1 хвилини, з відставанням від лідера в 28:34 хв третім прийшов поляк Рафал Сонік. Вдале проходження цього етапу дозволило Алехандро зміцнити свої позиції в загальному заліку, а Маркосу обігнати аргентинця Маффеи і піднятися на другу сходинку.
Серед вантажівок перемогу на етапі вирвав італієць Міккі Біасон, з двадцятисекундним відставанням другим на фініші був Ханс Стейсі, голландець де Рой став третім, програвши лише 54 секунди лідерові. На превеликий жаль, завершив свій виступ один із претендентів на перемогу чех Лопрайс, вантажівка якого потрапила в аварію на 374 км. Всі члени 501-го екіпажу були вертольотом доставлені в бівуак. На щастя, серйозних травм ніхто не отримав. У загальному заліку перше місце тримає де Рой, а схід Лопрайса дозволив Хансу Стейсі піднятися на друге місце, третій - екіпаж 533 на чолі з Артуром Ардавичусом на Камазі. Екіпаж Марко П'яна завершив етап на 36-м місці, а в абсолюті займає 32 позицію.