На біржі в Токіо нафта подешевшала більш ніж на 3,5%

Ціни на нафтові ф'ючерси Middle East Crude Oil на Tокійській товарній біржі (ТOCOM) сьогодні різко знизилися. Стосовно до активних контрактів ціни на нафту сьогодні впали більш ніж на 3,5%.

Ціни на нафтові ф'ючерси Middle East Crude Oil на Tокійській товарній біржі (ТOCOM) сьогодні різко знизилися. Стосовно до активних контрактів ціни на нафту сьогодні впали більш ніж на 3,5%, передає РБК.

У тому числі офіційна ціна найбільш активного по операціях ф'ючерсу (вересень) за підсумками торгів 12 квітня 2011 р. на TOCOM склала 60,360 (-2,270) тис. ієн за кілолітр (приблизно 113,19 дол./бар.), втративши за день 3,6%.

Ціна вересневого контракту встановилася в беквордації щодо ціни контракту Middle East Crude Oil на поточний календарний місяць, яка сьогодні склала 61,290 (-1,390) тис. ієн/кілолітр (приблизно 114,93 дол./бар.), Знизившись за день на 2,2 %.

Middle East Crude Oil - це умовна суміш з нафтових марок Dubai і Oman. Вона вважається ціновим еталоном для нафтового ринку регіону Близького Сходу. На TOCOM ф'ючерси Middle East Crude Oil торгуються з вересня 2001 р. Контракт є розрахунковим - тобто фізичне постачання нафти за ф'ючерсом не передбачена.Закриття позицій здійснюється після закінчення календарного місяця з розрахунком варіаційної маржі, виходячи з середньої за місяць ціни нафтової суміші Middle East Crude Oil, яку визначить агентство Platts.

Нагадаємо, 8 квітня ц.р. Ціни на нафту відновили максимум за останні 2,5 роки. Американська нафта з поставками в травні коштувала 111,14 дол. за барель, що вище від закриття торгів четверга, 7 квітня, на 0,76 відсотки. Північноморська суміш Brent подорожчала на 74 центи до 123,41 дол., що є максимальним значенням з серпня 2008 р.

Міжнародний валютний фонд заявив 7 квітня, що світова економіка вступає в період дефіциту нафти, зазначивши що більш серйозні фундаментальні фактори можуть призвести до зростання цін аж до рівня 150 дол. за барель.

Нагадаємо також, що раніше міністр енергетики Об'єднаних Арабських Еміратів Мохаммед аль-Хамалі, заявив, що різке зростання цін на нафту викликане збігом вкрай несприятливих обставин-політичними заворушеннями на Близькому Сході разом з недавнім цунамі і подальшою ядерною кризою в Японії. Виступаючи на конференції в Парижі, він підкреслив, що брак нафти на світовому ринку не спостерігається.

Між тим, ціни на нафту б'ють рекорди останні 30 місяців. На Лондонській біржі 6 квітня за барель "чорного золота" давали більше 122 дол./бар., на Нью-Йоркській - більше 108 дол./бар. Подібного не було з 2008 р.

Відзначимо, в новій доповіді МВФ World Economic Outlook експерти прогнозують незначні коливання цін на нафту в 2011-2012 рр. На їхню думку, нафта буде коштувати в середньому 107-108 дол./бар. "Розрахункова ціна на 2011 р. повинна скласти 107,16 дол./бар., в 2012 р. - 108 дол./бар. Світовий попит на нафту буде складати близько 89 млн бар. в день. Виробництво буде на аналогічному рівні. Країни ОПЕК, за прогнозами, повинні забезпечити близько 35,7 млн бар. у день, країни СНД - майже 13,8 млн бар. у день", - говориться в доповіді МВФ.

Також МВФ вказує на небезпеку перебоїв у поставках, що може призвести до необгрунтованого стрибка цін.

У цілому, МВФ не бачить небезпеки для зростання світової економіки в поступовому і помірному збільшенні попиту на нафту і навіть невеликому дефіциті. Активна торгівля нафтою буде збільшувати потоки капіталу і розширяти поточний платіжний баланс.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся