ua en ru

Уряд Японії: В результаті вибуху на АЕС "Фукусіма-1" реактор не постраждав

Автор: RBC.UA
Металевий контейнер, що захищає ядерний реактор, не постраждав у результаті вибуху на АЕС "Фукусіма-1". Про це заявив представник японського уряду Юкіо Едано.

Металевий контейнер, що захищає ядерний реактор, не постраждав у результаті вибуху на АЕС "Фукусіма-1". Про це заявив представник японського уряду Юкіо Едано, передає ВВС.

Він також підкреслив, що рівень радіації в зоні АЕС не підвищується.

Раніше сьогодні, Агентство ядерної безпеки Японії повідомило, що серйозні пошкодження через вибух на японській атомній електростанції малоймовірні.

Сьогодні повідомлялося про вибух на Fukushima Daiichi (Фукусіма Дайте) в префектурі Фокусіма і про витік радіації на підприємстві. Відомо, що в результаті події отримали поранення четверо працівників електростанції, проте їх життю зараз нічого не загрожує. В межах 30 км від АЕС оголошена евакуація.

Також у будівлі реактора № 1 АЕС «Фукусіма-1» сьогодні впала зовнішня стіна, відмічено підвищення рівня радіації.

Згідно з повідомленням телеканалу Sky News, у результаті вибуху також зруйновано дах будівлі реактора. Рівень радіації на АЕС в 1 тис. разів перевищує гранично допустимий. Відразу за територією електростанції він перевищує норму у 8 разів.

Генеральний секретар Кабінету міністрів Японії Юкио Едано підтвердив витік радіації і вибух на АЕС в префектурі Фукусіма. "Зараз встановлюються точні причини і наслідки події. Ми проінформуємо громадськість, як тільки у нас будуть нові дані", - сказав він.

Вибух водневого газу, який використовувався для охолодження, стався сьогодні на постраждалій від землетрусу японській АЕС "Фукусіма-1", де раніше було зафіксовано розплавлення частини ядерного палива. Вибух супроводжувався викидом білого диму.

Раніше влада Японії повідомляла про можливість вибуху на АЕС, але підкреслювала, що ризик радіоактивного зараження невеликий.

Також раніше повідомлялось, що фахівці токійської електроенергетичної компанії втратили контроль над тиском в ядерних реакторах 1, 2 і 3 на АЕС у Фукусіма. Була оголошена надзвичайна ситуація. Фахівці намагаються поступово випустити радіоактивні пари, щоб знизити тиск всередині реакторів. Інженери продовжують спроби налагодити охолоджувальну систему, пошкоджену в результаті землетрусу.

Відзначимо, НП на АЕС Fukushima Daiichi (Фукусима Дайті) сталася після потужного землетрусу в Японії і цунамі, що прийшло за ним.

АЕС у префектурі Фукусіма є однією з найбільших у світі.

Нагадаємо, 11 березня в цій країні були зафіксовані коливання земної кори магнітудою 8,9. Після цього відбулося кілька повторних підземних поштовхів. За новими даними не менше 1,6 тис. осіб "загинули або пропали без вісті" у результаті стихійного лиха, передають місцеві ЗМІ.