В.Янукович доручив продовж доби вивчити питання можливої евакуації громадян України з Японії
Президент України Віктор Янукович доручив уряду продовж доби вивчити питання можливої евакуації громадян України з Японії. Про це на брифінгу повідомив речник МЗС України Олександр Дікусаров, передає кореспондент РБК-Україна.
"Президент доручив уряду продовж дня проробити питання евакуації українських громадян в разі погіршення ситуації в Японії, а також в разі, якщо прохання про евакуацію надійдуть від самих громадян", - заявив речник.
Окрім того, О.Дікусаров повідомив, що, за даними МЗС України, станом на 11:00 сьогодні кількість жертв землетрусів та цунамі склала 2,5 тис. людей, такими, що зникли безвісті вважаються понад 3,5 тис.: "Однак ця цифра корегуватиметься, на жаль, в сторону збільшення".
Також він розповів, що станом на сьогодні допомогу Японії запропонували близько 100 країн. Із них представники 30 країн вже працюють над ліквідацією наслідків катаклізму. "Українські бригади МНС та фахівців з ядерної безпеки також готові протягом декількох хвилин вилетіти до Японії, якщо вона позитивно відповість на запит України щодо готовності надати таку допомогу", - зазначив він.
Крім того О.Дікусаров розповів, що, за даними японської імміграційної служби, в Японії сьогодні перебуває 1590 українців, "тих що постійно проживають і туристів". З них 511 перебувають на консульському обліку. За останні дні лише двоє українців покинули територію Японії.
"На сьогодні відсутня інформація про загиблих або постраждалих громадян України. Посольство України постійно підтримує зв'язок із сотнями українських громадян у Японії", - зазначив речник і додав, що всі українці хто бажає вилетіти до дому можуть зробити це з аеропорту в Токіо, який працює. А посольство України в разі отримання звернень готове надати допомогу по доставці українських громадян до аеропорту.
Нагадаємо, сьогодні державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" повідомило, що компанія посилила контроль за підтримкою робочого стану основних і допоміжних установок електростанцій і мереж з огляду на те, що землетрус в Японії зумовив аварійні відключення енергоблоків на АЕС "Фукусіма-1".
"Не виключено, що нам доведеться змістити пріоритети в програмах підвищення безпеки та надійності українських АЕС", - сказав президент компанії ДП НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.
Ю.Недашковський підписав наказ про забезпечення сталого функціонування АЕС. Керівний склад компанії зобов'язаний вести цілодобове чергування в телефонному режимі. Наказ зобов'язує в години максимумів навантажень не допускати оперативного перемикання, виведення в поточний ремонт і випробування установок, що може створити загрозу втрати генерувальних потужностей і знеструмлення споживачів.
На українських АЕС буде проведено перевірку готовності системи аварійного реагування, системи оповіщення та зв'язку, забезпечено готовність персоналу аварійних груп та бригад до реагування в разі виникнення аварії. На станціях посилено режим охорони, зроблено акцент на суворе дотримання перепусткового режиму, а також вжито низку інших заходів.
Нагадаємо, в Японії 11 березня 2011 р. сталася серія землетрусів, магнітуда найбільш сильного, такого, що викликав цунамі, склала 9,0 (за даними Японського метеорологічного управління). Землетруси привели до вибухів на енергоблоках АЕС "Фукусіма-1" і витоку радіації на підприємстві. В межах 30 км від АЕС була оголошена евакуація. Надзвичайна ситуація була оголошена і на сусідній АЕС "Фукусіма-2", де також вийшла з ладу система аварійного охолоджування.