ua ru

Н.Присяжнюк: Аграрії в 2009 р. сплатили 25 млрд грн податків, отримавши 900 млн грн держпідтримки

Автор: RBC.UA
Аграрії в 2009 р. сплатили 25 млрд грн податків, отримавши 900 млн грн держпідтримки, повідомив під час «круглого столу» голова комітету Верховної Ради України з питань агрополітики Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

Аграрії в 2009 р. сплатили 25 млрд грн. податків, отримавши 900 млн грн. держпідтримки, повідомив під час «круглого столу» голова комітету Верховної Ради України з питань агрополітики Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

«Те, що держава фінансує село це міф, це село фінансує держава, натомість не отримує крихти», - сказав він.

За його словами, борг держави перед експортерами з ПДВ становить 7 млрд грн, 4 млрд грн - прострочені борги. У той же час він відзначив, що держава 2 місяці не повертає ПДВ виробникам м'яса і молока, оскільки ці кошти переробники м'ясо-молочної продукції перераховують на спеціальні рахунки, якими скористалося Держказначейство. «Ці гроші були направлені з єдиного казначейського рахунку на виплату зарплат і пенсій», - зазначив він.

Нагадаємо, для сільськогосподарських товаровиробників з 1999 р. введені спеціальні режими оподаткування податком на додану вартість. Сума ПДВ, яку аграрії вносять до держбюджету за операції з поставки товарів (робіт, послуг) власного виробництва, прямує як держдотація на підтримку агропромислового виробництва: на підтримку виробництва тваринницької продукції, продукції птахівництва та придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення.

Проте, за даними Рахункової палати, кошти цього податку в обсязі 32,1 млрд грн, Спрямовані в АПК протягом 2000-2008 рр., з самого початку не включалися ні до доходів, ні до витрат держбюджету.

Так, за рахунок державних коштів ПДВ аграрії отримали 15,7 млрд грн в 2007-2008 рр. та першому півріччі 2009 р., що в 1,5 разу перевищує фінансування за рахунок бюджетних програм. Однак за цей період валова продукція тваринництва зросла лише на 1%, а рівень рентабельності тваринництва в 2007-2008 рр. становив мінусові відсотки.

Відзначимо, в 2009 р. Кабмін виділив 2,2 млрд грн з Стабфонду для підтримки агропромислового комплексу. На здешевлення відсотків за кредитами були виділені 700 млн грн, 400 млн грн - на придбання техніки сільгоспвиробникам на умовах фінансового лізингу, 150 млн грн - на кредити фермерським господарствам, які були спрямовані, в першу чергу, на придбання с/г-техніки.