ru ua

М.Оніщук: Загальна сума позовних вимог до України складає понад 2 млрд дол.

Автор: RBC.UA
Загальна сума вимог, пред'явлених до держави Україна, становить понад 2 млрд дол. Про це повідомив сьогодні журналістам міністр юстиції Микола Оніщук.

Загальна сума вимог, пред'явлених до держави Україна, становить понад 2 млрд дол. Про це повідомив сьогодні журналістам міністр юстиції Микола Оніщук.

Також міністр юстиції М.Оніщук повідомив, що Кабінет міністрів України виділив 20 млн грн Міністерству юстиції України з резервного фонду на виконання функцій представництва держави у судах міжнародної юрисдикції. «На пропозицію Міністерства юстиції, сьогодні було підтримано рішення щодо виділення додаткових коштів з резервного фонду. Тим не менше, ми маємо бути свідомі того, що до кінця року залишилось мало часу, і що ці кошти будуть виділені за умови надання всіх необхідних документів, які є підставою для зарахування коштів на відповідні рахунки», - наголосив міністр.

Раніше в інтерв'ю «РБК-Україна» перший заступник міністра юстиції України Євген Корнійчук заявив, що Україні в наступному році обійдуться суди в 78 млн 385 тис. грн. Саме таку суму Мін'юст, з урахуванням необхідних виплат на досудове врегулювання, попередньо розрахував при підготовці проекту держбюджету-2010. А, за попередньою інформацією Мінфіну, в проекті основного фінансового документа на наступний рік закладено 25 млн 674,3 тис. грн. Ця сума покриває лише безпосередні витрати на оплату державою обов'язкових реєстраційних платежів при розгляді справ у закордонних юрисдикційних органах та юридичний супровід поточних справ.

«Як показує практика, все одно, так чи інакше, всі гроші будуть виплачені. Ми ж не можемо брати нікому не відомі юридичні компанії - нам потрібен позитивний результат. Особливо, враховуючи, що позови до українських суб'єктів підприємництва, держорганів і держави Україна в сумі вже перевищують кілька мільярдів доларів США», - підкреслив Є.Корнійчук.

Нагадаємо, а даний час в закордонних юрисдикційних органах розглядаються більше десяти спорів за участю іноземного суб'єкта та України. Найбільші з них: ВАТ "Татнафта" (Росія) проти держави Україна (сума позовних вимог - 2,4 млрд дол. без урахування відсотків), "Gater Assets" проти НАК «Нафтогаз України» (загальна сума позовних вимог - 100 млн дол .), Джозеф Л. Чемір проти держави Україна (сума позовних вимог - близько 70 млн дол. без урахування відсотків) та інші.