ua en ru

М.Оніщук: Дата проведення виборів може бути перенесена у разі введення надзвичайного стану

Автор: RBC.UA
Дата проведення президентських виборів може бути перенесена в разі введення надзвичайного стану. Про це журналістам заявив міністр юстиції України Микола Оніщук.

Дата проведення президентських виборів може бути перенесена в разі введення надзвичайного стану. Про це журналістам заявив міністр юстиції України Микола Оніщук.

Він зазначив, що надзвичайний стан вводиться указом Президента. Процедура введення надзвичайного стану наступна: РНБО або уряд рекомендує Президенту ввести надзвичайний стан, після цього Президент видає відповідний указ, який в обов'язковому порядку не пізніше ніж через 48 годин має бути схвалений Верховною Радою.

"Надзвичайний стан може бути введено, коли воля глави держави і парламенту будуть збігатися", - прокоментував ситуацію М.Оніщук. Він пояснив, що згідно із законом під час надзвичайного стану вибори не можуть проводитися, "виборчий процес зупиняється".

Як повідомив у п'ятницю заступник глави секретаріату президента країни Ігор Попов, через епідемію грипу на Україні президентські вибори можуть бути перенесені з 17 січня на 30 травня наступного року.

Того ж дня секретар Ради національної безпеки і оборони країни Раїса Богатирьова заявила, що у зв'язку з епідемією грипу є всі конституційні підстави для введення в Україні надзвичайного стану.

Разом з тим учора Президент України Віктор Ющенко повідомив, що не бачить підстав для введення надзвичайного стану в Україні через епідемію грипу. «Я проти, щоб країна завмирала, щоб країна обмежувала свою життєдіяльність», - підкреслив В.Ющенко.

Проти перенесення дати виборів виступає і прем'єр-міністр країни Юлія Тимошенко.