М.Азаров: Україна і Росія проведуть переговори про зміну газових контрактів

Україна і Росія досягли домовленості про початок переговорів про зміну умов газових контрактів. Про це повідомив сьогодні прем'єр-міністр України Микола Азаров на початку засідання уряду, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна і Росія досягли домовленості про початок переговорів про зміну умов газових контрактів. Про це повідомив сьогодні прем'єр-міністр України Микола Азаров на початку засідання уряду, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами М.Азарова, в ході переговорів з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним російська сторона висунула низку вимог щодо невиконання Україною двосторонніх домовленостей. Він додав, що Україну не влаштовують умови контракту про постачання газу, якими передбачаються жорсткі санкції за недобір обсягів газу.

"Це умови контракту, які нас не можуть влаштовувати. Крім того, з російським керівництвом обговорювалися практично всі сфери нашого економічного співробітництва. Російська сторона висунула низку вимог щодо невиконання Україною двосторонніх домовленостей, і вимоги потрібно ретельно вивчити і ухвалити рішення. В результаті, ми досягли домовленості розпочати переговори щодо зміни умов контракту, а також укладення угоди в різних галузях співпраці - енергетика, машинобудування, наука та інші", - сказав прем'єр-міністр України.

М.Азаров також повідомив, що перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв призначений відповідальним за підготовку українсько-російських угод в різних галузях співпраці.

Відзначимо, 25 березня М.Азаров і голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер під час робочої зустрічі в Москві обговорили хід виконання довгострокових контрактів на постачання і транзит газу, а також перспективи розвитку співпраці в газовій сфері. Глава "Газпрому" в ході зустрічі заявив, що ціни на газ для України залежатимуть, зокрема, і від об'ємів газу, який купується.

На думку деяких експертів, грунтуючись на формулі, що міститься в контракті з "Газпромом", ціна на природний газ повинна вирости з 305 дол. за тис. куб м. в 1-му кварталі 2010 р. до 325-340 дол. в 2-му кварталі ц.р., а в 2011 р. - до 400 дол. за тис. куб. м. В той же час  Кабмін України при розрахунку бюджету на 2010 р. розраховує на ціну на імпортований газ у розмірі 334 дол. за тис. куб. м.

Як повідомлялося, у зв'язку з фінансово-економічною кризою рівень споживання газу в Україні різко знизився. Згідно з домовленостями між урядами РФ і України 24 листопада 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз" підписали доповнення до контракту від 19 січня 2009 р., згідно з яким річна контрактна кількість газу на 2010 р. встановлена в об'ємі 33,75 млрд куб. м. Крім того, була закріплена відсутність штрафних санкцій за об'ємами споживання газу "Нафтогазом" в 2009 р.

Нагадаємо, 19 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" підписали два контракти: купівлі-продажу газу на 2009-2019 рр. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр. відповідно до контракту, 7 числа кожного місяця повинна здійснюватися оплата за російський газ, поставлений в попередньому місяці. Згідно з документами, "Газпром" і "Нафтогаз" з 1 січня 2010 р. перейшли до ціноутворення на газ і формування транзитного тарифу в повній відповідності з європейськими стандартами.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся