ua en ru

М.Азаров: Київ обговорить з МВФ можливість нової програми співпраці

Автор: RBC.UA
Нова українська влада має намір обговорити з Міжнародним валютним фондом можливість відновлення існуючої програми stand-by, або розробки нової середньострокової програми кредитування, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Нова українська влада має намір обговорити з Міжнародним валютним фондом можливість відновлення існуючої програми stand-by, або розробки нової середньострокової програми кредитування, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі із заступником міністра фінансів США, повідомляє Reuters.

"Або продовжувати програму існуючу, або розробити нову програму велику... Ця програма нам потрібна в першу чергу для того, щоб приступити до реалізації так необхідних країні реформ", - сказав прем'єр.

М.Азаров також повідомив заступнику голови мінфіну США Крістоферу Смарту, що вже в середу віце-прем'єр з питань економіки Сергій Тігіпко планує провести першу зустріч з місією МВФ. С.Тігіпко керує групою, в завдання якої входить розробка плану щодо поліпшення бізнес-клімату та залучення інвестицій.

"Необхідна допомога в реформуванні нашої економіки. Ми розраховуємо на те, що співпраця з МВФ стане добрим фоном для залучення інвестицій. Ми обов'язково зробимо свою країну привабливою у Східній Європі в плані залучення інвестицій", - запевнив прем'єр.

Напередодні ввечері в ефірі одного з українських телеканалів головний економічний радник Віктора Януковича, перший заступник голови адміністрації президента Ірина Акімова також заявила про необхідність визначитися з довгостроковою перспективою співробітництва з МВФ.

У свою чергу, голова представництва МВФ в Україні Макс Альєр в ході проведеного у вівторок з В.Януковичем першого засідання комітету з економічних реформ порадив владі зосередитися вже не на боротьбі з кризою, а на забезпечення економічного зростання.

Зазначимо, після консолідації влади президент В.Янукович доручив підконтрольному уряду протягом 60 днів підготувати програму давно назрілих економічних реформ, на чому наполягають іноземні кредитори і партнери України.
Нагадаємо, С.Тігіпко раніше заявляв, що Кабмін попросить у МВФ 5 млрд дол. для покриття дефіциту бюджету.

Раніше, заступник міністра фінансів України Олександр Савченко заявляв, що МВФ може відновити виділення Україні позикових коштів у ІІ півріччі 2010 р. Він також відзначав, що для виділення чергового траншу, уряду доведеться домовлятися з МВФ про коректування ряду вимог.

"МВФ поставив нам досить чіткі умови. Перше - це прийняття бюджету на принципах, узгоджених між урядом та МВФ, другий - наведення порядку в банківській системі на принципах, погоджених між НБУ і МВФ. Потрібен повторний моніторинг, повторна докапіталізація банків, використання ОВДП виключно для банків, а не для державних монополій, і т.д. Новому уряду, або старому уряду, на мою думку, треба шукати компроміс з МВФ, тому що він висунув дуже жорсткі умови - бюджетний дефіцит 3% і 1% дефіцит "Нафтогазу". Нам треба йти на компроміс, і довести МВФ, що скорочення дефіциту буде дуже шкідливим для економіки. Треба домовитися про 4% дефіциту бюджету. Дефіцит "Нафтогазу" буде ймовірно більше 1%, тому що реально ми зможемо підняти ціни (на газ) у третьому кварталі. Тому ми повинні домовлятися про 1,5-2% дефіциту "Нафтогазу", - зазначав А.Савченко.

Чергова місія Фонду планує прибути до Києва для переговорів з новим керівництвом країни вже 24 березня. У рамках схваленої восени 2008 р. дворічної програми Україна вже отримала близько 10,5 млрд дол. із загальної суми 16,4 млрд дол., але з осені минулого року МВФ припинив підтримку України через суперечності колишньої влади з економічних питань.