ua en ru

Н.Саркозі закликав реформувати Шенгенську зону

Автор: RBC.UA
Президент Франції Ніколя Саркозі виступив за збереження Шенгенської зони, проте не в її нинішньому вигляді. Про це він заявив у вівторок на прес-конференції за підсумками зустрічі з прем'єр-міністром Італії Сильвіо Берлусконі.

Президент Франції Ніколя Саркозі виступив за збереження Шенгенської зони, проте не в її нинішньому вигляді. Про це він заявив у вівторок на прес-конференції за підсумками зустрічі з прем'єр-міністром Італії Сильвіо Берлусконі, передає ВВС.

"Ми хочемо, щоб Шенгенська зона продовжувала діяти, але Шенген необхідно реформувати", - заявив він. Французький Президент закликав посилити прикордонний контроль.

У свою чергу, С.Берлусконі підтвердив намір Італії та Франції залишатися учасниками Шенгенських угод. "Ніхто не ставить їх (Шенгенські угоди) під сумнів... Однак бувають деякі виняткові обставини, в яких ми повинні робити додаткові дії", - зазначив С.Берлусконі.

Відзначимо, припущення про можливість виходу Франції та Італії з Шенгенської зони і посилення національного візового режиму з'явилися у зв'язку з напливом біженців з країн Північної Африки і Близького Сходу, які переживають політичні потрясіння. Близько 22 тис. тунісців вже прибули на територію Італії, з якої більшість з них має намір перебратися до Франції, де проживає крупна туніська діаспора.

Нагадаємо, раніше міністр з європейських справ Франції Лоран Вок'є заявив, що Франція бажає обговорити з європейськими партнерами можливість відновлення прикордонного контролю для боротьби з нелегальними мігрантами.

За словами Л.Вок'є, необхідно мати екстрений гальмівний механізм у випадку великої кризи. Париж хоче працювати над спільним європейським підходом, а не застосовувати односторонні заходи.

Раніше Франція призупинила залізничне сполучення на кордоні з Італією. Поїздам, в яких знаходилися іммігранти з Північної Африки, не дозволили прибути у французьке місто Ментону з італійської прикордонної станції Вентімілья.

Французька влада зажадала від пасажирів підтвердити, що кожен з них має в своєму розпорядженні достатньо фінансових засобів, щоб забезпечити себе на території країни. Пізніше залізничне сполучення з Італією було відновлене.

Відзначимо, що непорозуміння між Парижем і Римом почалися після того, як Італія видала біженцям, які прибувають на острів Лампедуза, дозвіл на тимчасове перебування на території країни. Ці документи давали право на вільне переміщення усередині Шенгенської зони.

Шенгенським кодексом про кордони передбачається можливість проведення поліцією нерегулярних перевірок на кордонах країн ЄС - учасниць угоди. Також національними властями може вводитися митний контроль на кордонах між членами ЄС на період не більше 30 днів у разі наявності загрози внутрішньої безпеки.