ru ua

Н.Саркозі: Голова ЦБ Італії замінить Ж.-К.Тріше на посаді глави ЄЦБ

Автор: RBC.UA
Президент Франції Ніколя Саркозі вважає, що глава Центробанку Італії Маріо Драгі замінить Жана-Клода Тріше на посаді глави Європейського центрального банку.

Президент Франції Ніколя Саркозі вважає, що глава Центробанку Італії Маріо Драгі замінить Жана-Клода Тріше на посаді глави Європейського центрального банку, передає Bloomberg.

Свої погляди на бачення ситуації французький глава держави може розповісти завтра на брифінгу з прем'єр-міністром Італії в Римі.

Все ж таки, останнє слово залишається за Німеччиною, яка грає ключову роль в даному питанні. Список інших претендентів на цю посаду включає в себе представників Німеччини, Люксембургу, Фінляндії, Іспанії, Франції.

Відзначимо, в жовтні 2010 р. ряд аналітиків, опитаних Handelsblatt, висловили думку, що шанси глави центробанку Італії Маріо Драгі очолити Європейський центробанк (ЄЦБ), порівняно з його основним конкурентом головою німецького Бундесбанку Акселем Вебером, зростають. «Схоже, 63-річний М.Драгі діє в своїх кращих традиціях: спостерігає, вичікує і готується вийти з укриття в найбільш вигідний для себе момент. Ось вже протягом чотирьох з половиною років він очолює Banca d'Italia (ЦБ Італії), а в якості шефа Форуму фінансової стабільності (FSB), до якого входять представники регуляторів, центробанків і владних структур 24 країн, підтримує прекрасні відносини з урядами всіх економічно найбільш сильних держав. Відомо, що як глава FSB, завдання якого не допустити повторення глобальної кризи, він користується великою повагою експертів, політиків і колег.

Невипадково на найважливіших фінансових майданчиках зараз все наполегливіше звучить думка, що шанси М.Драгі стати наступником Жан-Клода Тріше ростуть. Кажуть навіть, що для розробки стратегії попадання в це крісло він найняв якесь PR-агентство. Втім, прес-служба Banca d'Italia інформацію цю не підтвердила. Ходить чутка і про те, що главу ЦБ Італії підтримує особисто Ж.-К.Тріше. Але прес-служба глави ЄЦБ цей слух також відкинула», - відзначили тоді експерти.

У свою чергу, колишній член керуючої ради ЄЦБ і міністр фінансів Італії до 2008 р. Томмазо Падоа-Шіоппа висловив переконання, що уряд Сільвіо Берлусконі надасть сприяння М.Драгі. Головною помилкою А.Вебера Т.Падоа-Шіоппа вважає те, що той заднім числом став відкрито критикувати рішення ради ЄЦБ про купівлю держоблігацій країн-членів ЄС, що потрапили у скрутну фінансову ситуацію. «Не знаю, наскільки поведінка Акселя Вебера допомагає М.Драгі, але в тому, що йому самому вона шкодить, я впевнений», - зазначив він.

Нагадаємо, восьмирічний термін Жана-Клода Тріше закінчується 31 жовтня.