ua ru

М.Присяжнюк: Уряд не продовжуватиме квоти на експорт зернових з липня ц.р

Автор: RBC.UA
Уряд прийняв рішення не продовжувати квотування експорту зернових після 1 липня 2011 р. Про це на брифінгу повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

Уряд прийняв рішення не продовжувати квотування експорту зернових після 1 липня 2011 р. Про це на брифінгу повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Уряд прийняв рішення з 1 липня не застосовувати ніяких загороджуючих заходів, включаючи квотування експорту зернових", - заявив міністр.

Нагадаємо, згідно постанови Кабінету міністрів № 337 квоти на експорт зернових в Україні було продовжено до 30 червня.

29 березня перший заступник голови адміністрації президентаІрина Акімова заявила, що Україна має намір замінити заходи нетарифного регулювання ринку зерна (квотування експорту) заходами тарифного регулювання.

Відзначимо, 25 березня ц.р. заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Анатолій Максюта заявив, що Мінекономрозвитку не готує пропозицій щодо продовження квот на зерно. А.Максюта зазначив, що Кабмін буде розглядати це питання.

В кінці лютого ц.р. М.Присяжнюк повідомив, що в наступному маркетинговому році квоти на експорт зернових встановлюватися не будуть. За його словами, 1 липня не будуть введені квоти на експорт зерна, враховуючи те, що держава виділила 5 млрд грн для форвардних закупівель с/г продукції. І це, на думку М.Присяжнюка, дозволить державі стабілізувати ціни на сільськогосподарську продукцію, і забезпечити продовольчу безпеку.

16 лютого ц.р. директор департаменту розвитку аграрного ринку Анатолій Розгон повідомив, що квоти на експорт зерна продовжать до кінця маркетингового року, тобто до липня 2011 р.

Як повідомлялося, за даними Української зернової асоціації, Україна з 1 липня 2010 р. по 31 січня 2011 експортувала 2,6 млн т пшениці. з 6 млн т, які можна експортувати. Крім того, експортовано 2,4 млн т ячменю і 1,8 млн т з 6 млн т кукурудзи. Згідно з попередніми даними Держстату, Україна в 2010 р. зібрала 39,2 млн т зернових.

Нагадаємо, 8 грудня 2010 р. Кабмін продовжив квотування експорту зернових до кінця березня 2011 р. Рішенням Кабміну була збільшена квота на експорт пшениці на 500 тис. т та кукурудзи на 1 млн т. Відзначимо, Кабмін на період до 31 грудня 2010 р. ввів квоти на експорт пшениці і суміші пшениці і жита (меслін) в обсязі 500 тис. т, кукурудзи - 2 млн т, ячменю - 200 тис. т, жита і гречки - по 1 тис. т.