ua en ru

М.Азаров: ВВП України за І кв. 2011 р. зріс більше ніж на 5%

Автор: RBC.UA
Валовий внутрішній продукт за перший квартал 2011 р. зріс більше ніж на 5%. Про це в ході засідання уряду повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Валовий внутрішній продукт за перший квартал 2011 р. зріс більше ніж на 5%. Про це в ході засідання уряду повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

"Також впевненості додає те, що економіка України попри нестабільність зовнішніх ринків поступово відновлюється. Так за оцінками статистики, валовий внутрішній продукт за перший квартал зріс більше ніж на 5%, особливо приємно відзначити істотне нарощування виробництва машинобудування. Відповідно сформовано високий попит на послуги вантажного транспорту. Тільки залізницею за перший квартал поточного року було перевезено на 15% більше вантажів, ніж в 2010 році", - зазначив М.Азаров.

Він відзначив, що також значно активізувалося будівництво. "Про це свідчить зростання обсягу робіт завершення будівництва на 15%", - сказав М.Азаров.

Нагадаємо, вчора НБУ повідомив, що зростання ВВП в березні 2011 р. уповільнилось та склало близько 5% в річному вимірі, за І квартал його приріст знаходився в межах 5-6%. В березні 2011 р. приріст індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) зменшився та склав 8,5% в річному вимірі порівняно з 10,5% в лютому.

Основні причини уповільнення зростання: послаблення зовнішнього попиту внаслідок нестабільної політичної ситуації в Північній Африці; висока база порівняння минулого року.

Зростання промислового виробництва в березні склало 8% в річному вимірі порівняно з 11,5% в лютому. Найбільше уповільнення зростання відбулось в експортоорієнтованих галузях - металургії (з 17,4% в лютому в річному вимірі до 5,7% в березні) та машинобудуванні (з 30,1% до 22,.8% відповідно).

Зростання обороту роздрібної торгівлі склало 14,9% в березні в річному вимірі.

Зростання обсягу будівельних робіт в березні прискорилось до 7,7% в річному вимірі.

Покращення ситуації також відбулось в сільському господарстві - через нарощення поголів'я худоби зростання виробництва в березні прискорилось до 5,9% в річному вимірі.

Також, за даними НБУ, зростання споживчих цін у березні 2011 р. прискорилося як у місячному (до 1,4%), так і у річному (до 7,7%) вимірі в основному під впливом факторів пропозиції.

Внесок небазової інфляції у зміну ІСЦ на рівні 1 в.п. (зміна за місяць - 2,3%) був обумовлений: зростанням цін на сирі продукти (на 2,4%, внесок в ІСЦ - 0,7 в.п.), що, окрім сезонного чиннику, спричинене високою продовольчою інфляцією на світових ринках; підвищенням адміністративно регульованих цін (на 1,5%, внесок в ІСЦ - 0,2 в.п.), в т.ч. тарифів на послуги ЖКГ на 1,2%; зростанням цін на паливо (на 9,3%, внесок в ІСЦ - 0,1 в.п.) через підвищення світових цін на енергоносії.

Базова інфляція, що у березні становила 0,8%, у річному вимірі уповільнилася до 7% (у лютому - 7,1%) та залишається на рівні, нижчому ніж на кінець 2010 р. (7,9%).

Сукупний попит продовжує здійснювати помірний вплив на розвиток інфляційних процесів (розрив ВВП все ще є негативним "-0.5%").

Параметри монетарної політики за підсумками I кв. 2011 р. перебували в рамках кількісних критеріїв ефективності згідно з меморандумом з МВФ.

Стрімке зростання індексу цін виробників у березні (на 2,1% за місяць, 20,3% за плинний рік) відбулося як внаслідок підвищення промислових цін на зовнішніх ринках, так і за рахунок вирівнювання міжгалузевих цінових диспропорцій.

Як повідомлялось, НБУ очікує в ІІ кварталі поточного року на зростання показників як споживчої, так і базової інфляції в річному вимірі. В основному це буде обумовлене низькою статистичною базою II кварталу 2010 р., а також зростанням цін на продукти харчування та підвищенням адміністративних тарифів, що впливатимуть на базову інфляцію через зростання собівартості продукції.

Відзначимо також, 6 квітня ц.р. М.Азаров повідомив, що в Україні зростання ВВП за І квартал очікується більше 5%. Він також повідомив, що промислове виробництво в Україні за перший квартал 2011 р. зросло більше ніж на 10%.

Раніше прем'єр-міністр повідомив, що в Україні зростання ВВП у січні-лютому 2011 р. склало 5,5%.

За даними Державної служби статистики України, ВВП України в 2010 р. відносно 2009 р. виріс на 4,2%.

В кінці 2010 р. Світовий банк поліпшив прогноз зростання реального ВВП України до 4,3% в 2011 р.

У свою чергу, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) прогнозував, що зростання економіки України в 2011 р. сповільниться до 4% з 4,5% в 2010 р. Банк знизив оцінки зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2010 р. і 2011 р. відносно попередніх оцінок, зроблених у жовтні 2010 р., на 0,5 процентного пункту.