ua en ru

М.Азаров: В Україні можливе квотування експорту зерна після перевірки його запасів

Автор: RBC.UA
В Україні можливе квотування експорту зерна після перевірки його запасів. Про це заявив журналістам прем'єр-міністр Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

В Україні можливе квотування експорту зерна після перевірки його запасів. Про це заявив журналістам прем'єр-міністр Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

«Спочатку потрібно порахувати, скільки у нас урожаю в сховищах залишилося. Думаю, таку роботу ми завершимо до кінця тижня, а потім думатимемо про квотування, поки що ніяких заборон немає», - заявив М.Азаров.

Крім того, за його словами, зараз Агрофонд купує зерно по 1650 грн / т. «Ринок зараз купує дорожче, тому що він швидше може змінити ціну, у нас процедура, і ми робимо стратегічні, довгострокові замовлення», - сказав М.Азаров.

В той же час 10 вересня ц.р. М.Азаров заявляв, що уряд України не планує введення яких-небудь обмежувальних заходів на експорт зерна. "Не дивлячись на посуху, урожай зібраний достатній для того, щоб забезпечити всі експортні і внутрішні можливості", - сказав М.Азаров.

Що стосується прогнозу урожаю зернових в Україні, то на початку вересня ц.р. заступник міністра економіки Ірина Крючкова повідомила, що в Україні такий прогноз знижений до 38 млн т. У свою чергу Мінагрополітики в кінці серпня ц.р. зменшило прогноз урожаю зернових до 40,5 млн т цього року.

Відзначимо, що перший заступник міністра аграрної політики України Сергій Мельник заявив 21 вересня ц.р., що в Україні на сьогодні зібрано понад 84% ранніх зернових і зернобобових, включаючи кукурудзу. Він відзначив, що зараз вже майже 3 млн т зерна експортовано. Переважно, це пшениця, ячмінь і частково кукурудза.

Нагадаємо, 31 серпня ц.р. міністр аграрної політики Микола Присяжнюк заявив, що Кабмін поки не розглядатиме можливість введення квот на експорт зерна. «Тому що поки все спокійно», - пояснив міністр. Відповідаючи на питання, чи підніматиметься це питання надалі, він відзначив, що можливість введення квот залежатиме від обсягу експорту зернових.

Раніше М.Присяжнюк повідомляв, що Кабмін має намір обмежити експорт зерна до кінця 2010 р. для гарантування продовольчої безпеки країни. "Пропонуємо дати можливість (експортувати) 2,5 млн т до кінця року", - сказав М.Присяжнюк. 8 серпня ц.р. М.Присяжнюк називав можливий обсяг експорту, який Україна зможе вивезти до кінця ц.р., - 2,5 млн т. Проте вже до кінця серпня наша країна експортувала зерна в обсязі 2 млн т.

На думку фахівців інвестиційної компанії Phoenix Capital, якщо Кабмін України введе квоти на експорт зерна, світові ціни на пшеницю підвищаться з поточного рівня в 5,9 дол. за бушель. Внутрішні українські ціни на зерно в цьому випадку будуть нижчими від 126,6 дол. за тонну, що вище за рівень 2009 р. -102,7 дол. за тонну. «Встановлення експортних квот не матиме істотного негативного ефекту для діяльності крупних українських сільськогосподарських компаній... Очікуване зниження урожаю зернових на 10,9%, в основному, торкнеться невеликих фермерських господарств, що спеціалізуються на вирощуванні зерна», - відзначили в ІК.