М.Азаров: В Україні відновлена робота будівельної галузі

Уряду вдалося відновити роботу будівельної галузі. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з представниками Європейського парламенту.

Уряду вдалося відновити роботу будівельної галузі. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з представниками Європейського парламенту, повідомляє прес-служба Кабміну України.

«Нам вдалося запустити будівельну галузь країни після надзвичайно серйозної кризи. Якби ви півроку тому проїхали по Києву, ви б побачили, що всі будівельні майданчики стояли «заморожені». Зараз на них ведеться активне будівництво. По всій країні до кінця року буде введено в експлуатацію більше, ніж 250 об'єктів - це і великі мости, і школи, і лікарні, і житлові будинки. Я вважаю це великим досягненням нашого Уряду», - підкреслив прем'єр-міністр.

Він додав, що за два роки рівень падіння будівельної галузі становив 80% і практично нічого не будувалося. Також були значні відставання від графіку будівництва практично усіх об'єктів Євро-2012.

Крім того, глава уряду підкреслив, що зараз будівництво всіх об'єктів Євро-2012 у повному обсязі забезпечено фінансуванням та відбувається відповідно до графіку. «Я особисто контролюю хід виконання всіх робіт, тому ніяких проблем в організації футбольного чемпіонату в нас не буде», - підсумував М.Азаров.

Нагадаємо, 18 жовтня ц.р. Кабмін затвердив план заходів щодо виконання концепції реалізації державної політики з нормативного забезпечення будівництва в Україні на період до 2015 р.

Зокрема, уряд доручив Мінрегіонбуду до 2012 р. переглянути державні стандарти колишнього Радянського союзу (за позначкою ГОСТ) у галузі будівництва та промисловості будівельних матеріалів та запровадити системи державних будівельних норм і стандартів, що діятимуть до завершення гармонізації нормативної бази з питань будівництва з нормативною базою Європейського союзу. Відомство також має запровадити до 2011 р. системи оцінки відповідності згідно з технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд і до 2015 р. ініціювати прийняття міжурядовою радою по співробітництву в будівельній діяльності держав - учасниць СНД рамкової двосторонньої угоди про взаємне визнання державами результатів роботи з оцінки відповідності будівельних виробів.

Крім того, Мінрегіонбуд разом із зацікавленими міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади має до 2015 р. переглянути будівельні норми і правила колишнього Радянського союзу (за позначками СНиП та СН) та підвищити питому вагу стандартів, гармонізованих із стандартами Європейського союзу, до 30%.

Відзначимо, за даними Державного комітету статистики України, у січні-вересні 2010 р. підприємствами України виконано будівельних робіт на суму 26,8 млрд грн, що у порівнянних цінах становить 87,4% до обсягів будівництва у відповідному періоді попереднього року.

За характером будівництва обсяги робіт розподілились таким чином: роботи з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння склали 77,8% від загального обсягу, решта - з капітального і поточного ремонтів (14,8% та 7,4% відповідно).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся