ua en ru

М.Азаров: У Брюсселі 22 листопада обговорюватиметься питання модернізації української ГТС

Автор: RBC.UA
У Брюсселі 22 листопада за участю керівників енергетичних відомств трьох сторін: України, ЄС і Росії обговорюватиметься питання модернізації української газотранспортної системи (ГТС). Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

У Брюсселі 22 листопада за участю керівників енергетичних відомств трьох сторін: України, ЄС і Росії обговорюватиметься питання модернізації української газотранспортної системи (ГТС). Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, повідомляє прес-служба Кабміну.

"Буде зустріч представників енергетичного бізнесу Європи, в якому візьмуть участь делегації України, Євросоюзу та Росії. Це перша тристороння зустріч, яка повинна дати відповідь на запитання: якими темпами, силами та ресурсами, за участю яких сторін здійснюватиметься модернізація нашої газотранспортної системи", - заявив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, 20 жовтня в представництві Єврокомісії повідомили, що тристороння зустріч Україна-Росія-ЄС з питань модернізації української ГТС може відбутися 22 листопада 2010 в Брюсселі.

Раніше, 14 жовтня в Брюсселі М.Азаров заявив, що Європейська комісія буде ініціювати проведення тристоронньої зустрічі у форматі Україна-ЄС-Росія, на якому буде обговорюватися питання модернізації української ГТС.

23 березня 2009 р. в Брюсселі Україна підписала спільну декларацію з ЄС щодо питань модернізації української ГТС. Тоді йшлося про виділення Євросоюзом кредиту в розмірі близько 2,5 млрд дол. на дані цілі. Проте при цьому Єврокомісія зажадала, щоб Україна реформувала організаційну структуру НАК "Нафтогаз України" і її дочірніх компаній, привівши її у відповідність із нормами європейського законодавства. Зокрема, вимоги ЄК включали відділення «Укртрансгазу» від НАК «Нафтогаз України».

Газотранспортна система України включає 37,5 тис. км газопроводів, 71 компресорну станцію і 13 підземних сховищ газу із загальним активним об'ємом газу 32 млрд куб. м. Пропускна спроможність системи на вході - 288 млрд куб. м газу на рік, на виході - 175 млрд куб. м, зокрема в країни Євросоюзу - 141 млрд куб. м.