М.Азаров: Україна, Росія, Казахстан і Аргентина зможуть впливати на ціноутворення на світовому ринку зерна

Четвер 21 квітня 2011 14:55
Автор: RBC.UA
Україна, Росія, Казахстан і Аргентина зможуть суттєво впливати на ціноутворення на світовому ринку зерна. Таку думку в ході семінару з регіональними ЗМІ, висловив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Україна, Росія, Казахстан і Аргентина зможуть суттєво впливати на ціноутворення на світовому ринку зерна. Таку думку в ході семінару з регіональними ЗМІ, висловив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна. 

"Держава буде брати активну участь на зерновому ринку, це однозначно. Більше ми не від кого залежати не будемо. Ніхто не буде нам диктувати ціни. Ми зараз про це домовляємося, я зустрічався, наприклад, з міністром закордонних справ Аргентини, а до цього ми вели розмову з Росією і Казахстаном. Росія, Казахстан, Україна - це приблизно 20% експорту по зерну. Приєднується Аргентина - це вже 34% і це можливість визначати ціноутворення на ринку, не конкурувати між собою, збиваючи ціну, а навпаки", - зазначив прем'єра -міністр.

Нагадаємо, раніше М.Азаров заявляв: "Разом Україна, Росія і Казахстан займають приблизно 30% ринку експорту зернових культур у світі, тому нам немає сенсу конкурувати. Ми повинні узгоджувати свої дії, щоб ситуація на ринку була прогнозованою і контрольованою".

Відзначимо, 24 березня ц.р. заступник генерального директора Української аграрної конфедерації (УАК) Олександр Ярославський заявив, що врожай зернових в 2011 р. складе 36-37 млн т. "За умови гарної погоди, більш-менш оптимальних кліматичних умов, дай бог, щоб Україна вийшла на 36-37 млн т (зернових)", - заявив він.

В кінці лютого ц.р. міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк повідомив, що в наступному маркетинговому році квоти на експорт зернових встановлюватися не будуть.

За даними Української зернової асоціації, Україна з 1 липня 2010 р. по 31 січня 2011 експортувала 2,6 млн т пшениці з 6 млн т, які можна експортувати. Крім того, експортовано 2,4 млн т ячменю і 1,8 млн т з 6 млн т кукурудзи.

Згідно з попередніми даними Державної служби статистики, Україна в 2010 р. зібрала 39,2 млн т зернових.

За прогнозами Міністерства сільського господарства США (USDA), світові запаси пшениці будуть нижче через зниження виробництва в Україну. "Світові запаси складуть 177,77 млн т станом на 31 травня, що на 0,1% менше, ніж прогнозувалося в січні (177,99 млн т)", - йдеться в доповіді.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся