М.Азаров: Україна запозичить досвід Китаю в боротьбі з корупцією

Понеділок 18 квітня 2011 13:32
Автор: RBC.UA
Україна зацікавлена вивчати досвід Китаю в боротьбі з корупцією. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі української урядової делегації з членом постійного комітету політбюро ЦК КПК Хе Гоцяном, який також є головою комісії з дисципліни і боротьби з корупцією ЦК Компартії Китаю.

Україна зацікавлена вивчати досвід Китаю в боротьбі з корупцією. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі української урядової делегації з членом постійного комітету політбюро ЦК КПК Хе Гоцяном, який також є головою комісії з дисципліни і боротьби з корупцією ЦК Компартії Китаю, повідомляє прес-служба уряду.

Під час зустрічі М.Азаров запропонував здійснювати спільний контроль за виконанням контрактів, які будуть підписані сьогодні: «Ті двосторонні угоди, які ми підписуємо сьогодні, - це перші великі контракти спільно характеру, а також інфраструктурні проекти, які будуть реалізовуватися в Україні - я запропоную товаришеві Хе Гоцяну взяти під спільний контроль з найпершого дня їх реалізації», - підкреслив прем'єр-міністр України.

У свою чергу Хе Гоцян заявив, що китайська сторона має великий досвід у сфері боротьби з корупцією. Він також підкреслив, що з їх сторони контролювати виконання угод, які будуть підписані в ході візиту Прем'єр-міністра України в КНР, буде відповідна дисциплінарна партійна комісія в Міністерстві комерції Китаю.

У відповідь на цю пропозицію М.Азаров заявив, що він доручить ГоловКРУ супроводжувати реалізацію українсько-китайських комерційних проектів. «Не перевіряти за підсумками, а супроводжувати», - підкреслив він.

При цьому прем'єр-міністр нагадав, що в Україні з ініціативи Президента Віктора Януковича прийнятий антикорупційний закон і ведеться боротьба з корупцією на дуже серйозному державному рівні. На переконання прем'єра результати не змусять себе чекати.

Крім того, М.Азаров висловив впевненість в тому, що економіка Китаю через деякий час буде першою в світі.

«Китай зараз друга за величиною економіка світу, і ніяких сумнівів немає, що через деякий час буде першою економікою світу, і, безумовно, зміцнення зв'язків з Китаєм для України має найважливіше стратегічне, економічне і політичне значення. На всіх зустрічах, які відбулися у мене з китайським керівництвом, ми чули дуже важливі слова про підтримку України», - підкреслив М.Азаров.

Варто відзначити, економіка Китаю посіла друге місце після США, досягнувши розміру ВВП в 5,879 трлн дол.

Нагадаємо, 7 квітня Верховна Рада України (ВР) прийняла у повторному другому читані окремі статті та розділ "Прикінцеві положення", а також в цілому президентський проект закону "Про засади запобігання і протидії корупції в Україні". Так, парламентарі розглянули та ухвалили статтю 1 (Визначення термінів), ст. 11 (Спеціальна перевірка щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), ст. 12 (Фінансовий контроль), а також розділ "Прикінцеві положення" президентського проекту закону.

Ухвалений законодавчий акт набере чинності 1 липня 2011 р., окрім ст.12 (Фінансовий контроль), що набере сили з 1 січня 2012 р.

Законопроект визначає основні засади запобігання і протидії корупції в публічній і приватній сферах суспільних відносин, відшкодування завданої внаслідок вчинення корупційних правопорушень збитків, шкоди, поновлення порушених прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав чи інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся