ua en ru

М.Азаров: Зростання ВВП України за 2010 р. склало 4,1%

Автор: RBC.UA
ВВП України за 2010 р. виріс на 4,1%. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в ході круглого столу на тему "2025 рік: Нові демографічні виклики для України", передає кореспондент РБК-Україна.

ВВП України за 2010 р. виріс на 4,1%. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в ході круглого столу на тему "2025 рік: Нові демографічні виклики для України", передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні Державна служба статистики по новому провела оцінку показника ВВП. Попередньо він виріс за 2010 р. на 4,1%. Раніше були оприлюднені показники інфляції до промвиробництва. У цілому всі ці прогнози збіглися з тими, які були закладені урядом у бюджеті, в прогнозах макроекономічного розвитку", - заявив М.Азаров.

За словами М.Азарова, незважаючи на задоволеність такими показниками, уряд зазначає і наявність проблем, які пов'язані, перш за все, з необхідністю виплати боргів.

"Уявіть собі, нам у цьому році треба віддати 88 млрд грн. Якби ці гроші ми пустили на розвиток країни - який би приріст ми отримали по ВВП. Це половина капітальних вкладень. Можете собі уявити, якщо б ми не з боргами розраховувалися, не віддавали не зрозуміло для чого взяті борги, а напрявляли б ці гроші на розвиток - ми отримали б в 2011 р. приріст як мінімум тільки за рахунок цих ресурсів порядку 5-6%", - повідомив М.Азаров.

За його словами, на сьогоднішній день українська економіка відновлюється дуже складно через ті втрати і збиткі, які були нанесені економіці раніше.

Нагадаємо, вчора, 19 січня, Президент України Віктор Янукович зазначив, що за підсумками 2010 р. зростання ВВП склало близько 5%. Президент також зазначив, що наступного року, за деякими прогнозами, Україна матиме одні з найкращих показників зростання ВВП на континенті.

11 січня М.Азаров заявляв, що зростання ВВП за підсумками 2010 р. перевищить 4%. "За підсумками року у нас буде понад 4% зростання ВВП. Ми втримали дефіцит бюджету близько 5% - тобто скоротили його втричі порівняно з 2009 р. Розрахувались з усіма боргами та своєчасно прийняли бюджет на поточний рік", - підкреслив М.Азаров. Він додав, що після прийняття Податкового кодексу в країні відбулася принципова зміна бізнес-клімату. "Уже з першого січня діє податок на прибуток на 2% менший, ніж торік - 23%. І на 1% - до 19% знижений податок на додану вартість.

Директор департаменту економічного аналізу та прогнозування НБУ Олександр Петрик раніше заявляв, що інфляція і зростання ВВП в 2011 р. залишаться на рівні 2010 р. Так, інфляція залишиться на рівні 11-11,5%, зростання ВВП - 4,1-4,5 %.

Міністр фінансів Федір Ярошенко прогнозував зростання ВВП на рівні 4,5%.

У грудні 2010 р. Всесвітній банк поліпшив прогноз зростання реального ВВП України до 4,3% в 2010 р. Також, Світовий банк знизив прогноз по рівню інфляції в Україні в 2010 р. до 9,8%.