ru ua

М.Азаров: Накопичувальна система пенсійного забезпечення буде введена з 2013 р

Автор: RBC.UA
Накопичувальна система пенсійного забезпечення буде введена з 2013 р. Про це журналістам під час відвідування підприємств "Інком" і "Датагруп" заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Накопичувальна система пенсійного забезпечення буде введена з 2013 р. Про це журналістам під час відвідування підприємств "Інком" і "Датагруп" заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Прем'єр-міністр зазначив, що в результаті парламентських слухань про пенсійну реформу Кабмін прийме рішення, чи буде він відкликати проект пенсійної реформи для того, щоб його доопрацювати, або ж доопрацювання документа буде проходити в парламенті.

"Ми домовилися про головне, що накопичувальний етап пенсійної реформи, і наші розрахунки це підтвердили, дозволяють нам записати в законопроекті - 1 січня 2013 р. Тобто, 1 січня 2013 р. може заробити механізм накопичувальної системи, тобто персоніфікованих рахунків формування персональної пенсії відразу з кількох джерел ", - сказав М.Азаров.
За словами М.Азарова, в 2011-2012 рр. планується навести порядок у солідарній системі пенсійного забезпечення.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України може до 16 лютого відкликати з Верховної Ради (ВР) України проект закону про пенсійну реформу на доопрацювання.

За словами віце-прем'єра, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, цей законопроект повинен бути прийнятим в першому читанні "відразу після обговорення у парламенті". А в цілому законопроект щодо пенсійної реформи повинен бути прийнятий ВР до кінця березня поточного року.

Раніше, 18 січня ц.р., С.Тігіпко заявляв, що пенсійну реформу в Україні планується завершити до 2013 р. "Пенсійну реформу будемо проводити за таким алгоритмом: збалансуємо солідарну систему і введемо накопичувальну систему, за якою кожна людина буде щомісяця відраховувати собі певну суму на пенсію. Кожна людина буде мати свою накопичувальну систему ", - прокоментував С.Тігіпко.

Відзначимо, 12 січня ц.р. С.Тігіпко прогнозував, що другий рівень пенсійної реформи буде введений в 2012 р. і він передбачатиме введення обов'язкових відрахувань для працюючих. При цьому він повідомив, що такі відрахування будуть йти на спеціальний рахунок, і після виходу на пенсію кошти, накопичені на такому рахунку, зможе використовувати людина, яка оформила такий рахунок.

Нагадаємо, зараз в Україні діє солідарна пенсійна система. Вона передбачає, що роботодавець платить 33% доходу в пенсійний фонд. 2% доходів платить працівник. Кошти діляться між сьогоднішніми пенсіонерами.

Варто відзначити, що 20 грудня 2010 р. Кабінет міністрів вніс до ВР законопроект про заходи з проведення пенсійної реформи в Україні. Зокрема, законопроектом пропонується "поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 лютого 2011 р., для чоловіків, що працюють на державній службі, - до 62 років з 2013 р" . Крім того, вік жінок для отримання державної соціальної допомоги підвищиться з 58 до 63 років. Для отримання пенсії за віком, згідно з законопроектом, мінімально необхідний страховий стаж підвищиться втричі - з 5 до 15 років. Також, згідно із законопроектом, буде збільшена вислуга років для отримання пенсій військовослужбовцям, які звільняються через реформу Збройних сил України.