М.Азаров: Ми знайдемо аргументи в переговорах з РФ щодо зниження ціни на газ для України

Ми знайдемо аргументи в переговорах з Росією з питань зниження ціни газу для України. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час підсумкової прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Ми знайдемо аргументи в переговорах з Росією з питань зниження ціни газу для України. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час підсумкової прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"Росія повинна усвідомити, що, незважаючи на те, що їй вдалося в певних обставинах отримати вигідний договір, це зовсім не означає, що можна тепер за нього триматися до закінчення його терміну. Не можна так поводитися. Це не дуже правильно в світлі наших довгострокових відносин і нашого стратегічного партнерства. Треба думати і про майбутнє. Я упевнений, що російське керівництво - це досвідчене керівництво. І рано чи пізно ми домовимося ", - заявив М.Азаров.

При цьому він зазначив, що разом з питаннями зниження ціни російського газу розглядаються перспективи створення СП "Нафтогазу" і "Газпрому". Але при цьому він не уточнив, чи розпочата оцінка активів підприємств. Раніше, 26 листопада, Президент України Віктор Янукович і Президент Росії Дмитро Медведєв не змогли домовитися в результаті візиту В.Януковича до Росії про умови створення спільного підприємства НАК "Нафтогаз України" і "Газпрому".

Відзначимо, 15 грудня член комітету Верховної Ради (ВР) України з питань економічної політики, народний депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков заявив, що ціна на газ в розмірі 269 дол. за 1 тис. кубометрів газу може бути скоригована в 2011 р.

У той же час у листопаді Україна закупила основний обсяг російського газу за ціною 252,07 дол. за 1 тис. куб. м. Поставки газу з прикордонного Марківського родовища здійснювалися по 265 дол.

Раніше джерело в Кремлі повідомляло, що Україна домагається від Росії зниження цін на газ, і Москва готова шукати компроміс у газовому діалозі.

Варто також відзначити, що 11 листопада ц.р. президент Російського газового товариства Валерій Язєв заявив, що не бачить підстав для зниження ціни на газ для України, однак не виключає, що за наявності економічної обгрунтованості це може бути зроблено. В.Язєв нагадав, що діючі десятирічні контракти на постачання і транзит газу були підписані з України в 2009 р., і висловив думку, що формула ціни, закладена в контракті на постачання газу, "абсолютно ринкова".

Раніше,5 листопада ц.р., М.Азаров заявляв, що, за розрахунками українського уряду, в наступному році ціна російського газу для України буде нижчою, ніж у нинішньому році. У свою чергу, голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Євген Бакулін заявив 3 листопада ц.р., що російський газ для України в IV кв. подорожчав на 1,3%, до більш ніж 252 дол. за тис. куб. м. "У нас зміни буквально в 5 дол. у вартості газу", - сказав Є.Бакулін.

На початку листопада ц.р. офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що ніяких нових домовленостей щодо ціни російського газу для України зараз не існує.

Нагадаємо, 29 жовтня ц.р. М.Азаров заявив, що прем'єр-міністр РФ Володимир Путін погодився з тим, що в газовому контракті між Україною і Росією є моменти, які можуть викликати заперечення української сторони. За словами українського прем'єра, запропонована російською стороною ціна газу в 230-235 дол. за 1 тис. куб. м є кращою, ніж сьогоднішні 260 дол.: "Але це має бути ще закріплено, коли будемо домовлятися про перегляд контракту ... Ми будемо наполягати на перегляді".

Як повідомлялося, 21 квітня ц.р. Президент України Віктор Янукович і Президент РФ Дмитро Медведєв підписали газовий контракт з 30-відсотковою знижкою від формульної ціни. Згідно з контрактом, зниження ціни на газ для України має скласти 100 дол. за 1 тис. куб. м газу, але не більше 30% від ціни газу, і буде поширюватися на обсяги постачань 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м - у наступні роки.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top