М.Азаров і В.Путін обговорять 28 червня у Москві співпрацю в енергетичній сфері
Прем'єр-міністри України і Росії Микола Азаров і Володимир Путін домовилися 28 червня 2010 р. обговорити у Москві питання співпраці в енергетичній сфері. Про це повідомив прес-секретар прем'єр-міністра РФ Дмитро Пєсков, передає РБК.
Він відзначив, що така домовленість була досягнута під час телефонної розмови.
"Голови урядів домовилися провести 28 червня у Москві двосторонню робочу зустріч для детального обговорення поточних питань двосторонніх економічних зв'язків, зокрема щодо співпраці в енергетичній сфері", - сказав Д.Пєсков.
Як повідомлялося, 30 квітня ц.р. за підсумками російсько-українських переговорів у Сочі голова уряду РФ В.Путін запропонував об'єднати "Газпром" і НАК "Нафтогаз України". Тоді ж голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що об'єднання двох компаній буде збудовано на підставі обміну активами "по всьому газовому ланцюжку" від геологорозвідки до розподілу кінцевим споживачам.
Нагадаємо, 17-18 травня ц.р. в Києві перебував із візитом президент Росії Дмитро Медведєв, до складу делегації входив і голова "Газпрому" Олексій Міллер. За однією з версій, оприлюднених українськими ЗМІ, під час цього візиту планувалося підписати угоду про об'єднання енергоконцернів двох держав. Цього, проте, в Києві не відбулося. В той же час Д.Медведєв заявив 18 травня, що "Газпром" і НАК "Нафтогаз" продовжать діалог щодо об'єднання, але у будь-якому випадку Росія не відмовиться від будівництва обхідних газових трубопроводів.
28 травня ц.р. О.Міллер і Ю.Бойко обговорили в Москві можливість створення спільного підприємства (СП) ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" на паритетних засадах. На зустрічі обговорювалися питання, пов'язані з опрацьовуванням пропозиції про об'єднання ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України". Сторони погодилися, що цей процес може бути поетапним.
Нагадаємо, 31 травня міністр палива та енергетики України Юрій Бойко заявив, що українська сторона в переговорах у паливно-енергетичній сфері дотримуватиметься чіткої позиції, за якою співпраця з партнерами відбуватиметься винятково на паритетних засадах з урахуванням стратегічних інтересів України.