ua en ru

М.Азаров: Дефіцит держбюджету у 2011 р. не перевищить 2,5%

Автор: RBC.UA
Прем‘єр-міністр України Микола Азаров переконаний, що дефіцит державного бюджету у поточному році не перевищить 2,5%. Про це він заявив сьогодні під час зустрічі із заступником міністра фінансів США Крістофером Смартом.

Прем‘єр-міністр України Микола Азаров переконаний, що дефіцит державного бюджету у поточному році не перевищить 2,5%. Про це він заявив сьогодні під час зустрічі із заступником міністра фінансів США Крістофером Смартом, передає прес-служба Кабміну.

"2010 рік ми закінчили з приростом ВВП більше 4%, дефіцит бюджету нам вдалося зменшити до 5,5%. Уже в цьому році ми перший квартал проходимо з профіцитом, і тому у нас немає ніяких сумнівів, що річний дефіцит бюджету в поточному році буде приблизно на рівні 2,5%, не більше", - наголосив М.Азаров.

Він нагадав, що в 2009 р. падіння ВВП становило 15%, а дефіцит держбюджету сягнув 16%.

Прем‘єр-міністр підкреслив, що в цілому річні прогнози розвитку України оптимістичні, хоча є серйозні виклики і проблеми, пов'язані з підвищенням світових цін на нафту та продовольство. За його словами, уряд докладе максимум зусиль для того, щоб знизити їх негативний вплив на економіку України.

Нагадаємо, 21 березня Міжнародне рейтингове агентство Moody `s оприлюднило прогноз, згідно з яким в 2011 р. уряду України не вдасться утримати дефіцит держбюджету поточного року на рівні 3,5%, як того вимагає МВФ, а дефіцит держбюджету вдасться скоротити лише до 4% ВВП (у 2010 р. - 6% ВВП). У Moody `s уточнили, що ці показники не впливають на поточний суверенний рейтинг України (зараз B2 з прогнозом " стабільний ").

Відзначимо також, дефіцит держбюджету України в 2010 р. склав 64 млрд 416,8 млн грн, що на 19%, або на 10,322 млн грн більше, ніж було передбачено законом про держбюджет-2010.

Раніше, 15 березня міністр фінансів України Федір Ярошенко заявив, що дефіцит державного бюджету в 2010 р. складає 45,8 млрд грн, або 4,2% ВВП. Також він зазначив, що з урахуванням поповнення установчого фонду Державної іпотечної установи і випуску ОВДП для погашення податку на додану вартість, дефіцит склав 64,3 млрд грн або 5,9% ВВП.