ua en ru

М.Азаров: 2011 р. буде заключним щодо розробки і реалізації безвізового режиму між Україною і ЄС

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Микола Азаров сподівається, що 2011 р. буде заключним роком розробки і реалізації угод щодо безвізового режиму між Україною і Євросоюзом.

Прем'єр-міністр Микола Азаров сподівається, що 2011 р. буде заключним роком розробки і реалізації угод щодо безвізового режиму між Україною і Євросоюзом. Про це він повідомив в інтерв'ю BBC, яке дав у Люксембурзі.

"Я сподіваюся, що 2011 р. буде заключним роком розробки і реалізації відповідних угод", - сказав він.

"Я думаю, що на черговому саміті Україна-ЄС, що відбудеться у листопаді, буде ухвалений план дій. Тобто, план, що має зробити Євросоюз, що має зробити Україна, щоб прийти до цієї угоди. Зараз модно називати ці плани "дорожньою картою" чи ще якось. Але головне, щоб Україна виконала певні кроки, і їх також виконала Європа. Розглядаючи практичну сторону, цілком зрозуміло, що Україна може виконати ці зобов'язання протягом одного року, не більше. Тим паче, що ми вже виконуємо, по суті, цей план дій. Ми знаємо, що від нас очікують. Це перш за все, посилення боротьби із нелегальною міграцією, це надійний захист зовнішнього кордону, оскільки він стане зовнішнім кордоном Шенгену в даній галузі. Відповідальність свою ми чудово розуміємо і зробимо усе, щоб Україна була надійним партнером Євросоюзу", - сказав М.Азаров.

Нагадаємо, 7 червня віце-прем'єр міністр України Борис Колесніков заявив, що з 1 січня 2012 року, можливо, буде введено безвізовий режим між Україною та країнами ЄС.

Відзначимо, в проекті програми економічних реформ України на 2010-2014 рр. міститься пункт, згідно з яким безвізовий режим між Україною та ЄС має бути впроваджений до кінця 2012 р.

Нагадаємо, 28 травня ц.р. представник ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що Європейський Союз вважає необхідною умовою для скасування візового режиму між Україною та ЄС підвищення рівня життя в Україні. Як, зокрема, відзначив представник ЄС, у питанні скасування віз для українців дуже важливі економічна та соціальна складова.

25 лютого 2010 р. Європарламент проголосував резолюцію щодо України, в якій, зокрема, міститься пункт про можливість Києва вступити до ЄС, а також резолюцію, в якій міститься звернення до ради Євросоюзу надати ЄК мандат для розробки дорожньої карти безвізового режиму для України . У зверненні сказано, що "існуюча угода про спрощення візового режиму має бути переглянута з довгостроковою перспективою" і включати середньострокову мету щодо скасування існуючої плати за візи.

Відзначимо, Україна і Європейський Союз почали безвізовий діалог в кінці 2008 р., практично відразу після того, як на Паризькому саміті було схвалено рішення про перехід до безвізового режиму в довгостроковій перспективі. Досі основною перешкодою була відсутність плану дій, "дорожньої карти", для України, однак на даний момент в ЄС підтверджують, що Україні буде надано цей план дій.