ua en ru

МВФ виходить на відкритий ринок з продажем золота

Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ) оголосив про намір вийти на відкритий ринок з приблизно половиною з 403,3 т золота, яке фонд вирішив продати минулого року.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) оголосив про намір вийти на відкритий ринок з приблизно половиною з 403,3 т золота, яке фонд вирішив продати минулого року.

Рішення стало безпрецедентним (до цього МВФ продавав золото лише безпосередньо Центробанкам) і вже вчинило тиск на котирування золота, укріпивши курс долара по відношенню до корзини світових валют.

Поки із заявлених до продажу протягом 5 років трохи більше 400 т золота МВФ продав 212 т. Основну частину (200 т) скупив в жовтні 2009 р. ЦБ Індії, і завдяки цій операції його золотовалютні резерви увійшли до десятки найбільших в світі.

У листопаді ще 10 т купив ЦБ Шри-Ланки, і 2 т - Центробанк Маврикія. Від продажу золота фонд виручив близько 7,2 млрд дол., або 4,5 млрд SDR (special drawing rights - спеціальні права запозичення), які МВФ направить на кредитні програми.

МВФ уточнив, що пріоритет в покупці золота залишається за Центральними банками. Проте фонд також має намір продати частину з 191,3 т золота на відкритому ринку і заявив, що незабаром вийде на нього з продажами. Розуміючи, який тиск поява такої крупної партії може чинити на котирування дорогоцінного металу, МВФ пообіцяв, що продаватиме свої резерви невеликими партіями, щоб уникнути сильного тиску на ринок.

Наміри МВФ не пройшли безслідно для ринку дорогоцінних металів і курсу долара. Останній на торгах в Азії виріс до семимісячного максимуму по відношенню до світових валют. У свою чергу золото знизилося в ціні на 0,5% - до 1100,4 дол./унцію, потягнувши за собою вниз курси австралійського і новозеландського долара.

Аналітики вважають, що золото МВФ зацікавить перш за все Центробанки азіатського регіону. "Не здивуюся, якщо Резервний банк Індії і інші азіатські банки зроблять заявки на це золото", - приводить Reuters думку головного економіста мумбайського Bank of Baroda Рупи Реге. "Думаю, що вони звернуться до Центробанків, але навряд чи до європейських", - погоджується з ним і Даррен Хіткоут з австралійського Investec Australia.

Нагадаємо, що у вересні 2009 р. виконавча рада МВФ остаточно затвердила рішення про продаж однієї восьмої частини золотих запасів фонду, щоб направити виручені кошти на надання допомоги бідним країнам світу.