ua en ru

МВФ зажадав гарантій ветування закону про підвищення соцстандартів

Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ) зажадав гарантій ветування закону про підвищення соціальних стандартів. Про це йдеться в заяві МВФ.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) зажадав гарантій ветування закону про підвищення соціальних стандартів. Про це йдеться в заяві МВФ.

Фонд також очікує консолідованої підтримки пакету антикризових заходів від Президента, уряду та Національного банку України (НБУ). "Місія чекає, поки підтримка узгодженого пакету заходів економічної політики буде виражена з боку чотирьох високопосадовців, які поставили підписи під програмою, - Президента, прем'єр-міністра, міністра фінансів і голови НБУ - включно з наданням завірень щодо застосування права вето до прийнятого на цьому тижні Верховною Радою закону про зростання зарплат та пенсій", - указується в заяві.

МВФ також відзначає, що економічна та фінансова ситуація в Україні стабілізувалась в результаті дій, які здійснювались згідно програмі. "Для того, щоб закріпити ці досягнення, необхідно буде забезпечити дисципліноване впровадження політики і прийняти коректуючи заходи, за деякими напрямками", - додається в заяві.

Варто відзначити, що раніше прем'єр-міністр Юлія Тимошенко повідомила про те, що уряд пропонуватиме Президентові України Віктору Ющенку терміново накласти вето на закон про збільшення соцстандартів. "Прийняття цього закону для країни є абсолютною катастрофою, він жодній людині позитиву не принесе, він передбачає найбільшу емісію, яка тільки могла бути за всі попередні роки одночасно, тому що потрібно більше 100 млрд грн, щоб виконати цей закон", - сказала вона, підкресливши, що таких грошей в держбюджеті немає.

Нагадаємо, 20 жовтня ц.р. Верховна Рада України прийняла в цілому закон №4762 "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати", внесений на розгляд парламенту депутатом від Блоку Литвина Олегом Зарубінським. За відповідне рішення проголосували 254 депутати (ПР - 172, НУ-НС - 33, КПУ - 27, Блок Литвина - 19, позафракційні - 3) з 429 зареєстрованих в залі.

Законом пропонується встановити прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць в розмірі з 1 листопада 2009 р. - 701 грн, з 1 січня 2010 р. - 825 грн, з 1 квітня - 839 грн, з 1 липня - 843 грн, з 1 жовтня - 861 грн, з 1 грудня - 875 грн.

Документ також передбачає встановлення такого розміру мінімальної заробітної плати: з 1 листопада 2009 р. - 744 грн, з 1 січня 2010 р. - 869 грн, з 1 квітня - 884 грн, з 1 липня - 888 грн, з 1 жовтня - 907 грн, з 1 грудня - 922 грн.