ua en ru

МВФ може переглянути власний макроекономічний прогноз щодо України

Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ)перегляне свій прогноз щодо ВВП України в 2010 р., врахувавши уточнені макропоказники, схвалені урядом України. Про це сьогодні на зустрічі з представниками місії МВФ в Україні на чолі з Атанасіос Арванітіс домовилися віце-прем'єр Сергій Тігіпко і глава Мінфіну Федір Ярошенко, передає прес-служба Мінфіну України.

Міжнародний валютний фонд (МВФ)перегляне свій прогноз щодо ВВП України в 2010 р., врахувавши уточнені макропоказники, схвалені урядом України. Про це сьогодні на зустрічі з представниками місії МВФ в Україні на чолі з Атанасіос Арванітіс домовилися віце-прем'єр Сергій Тігіпко і глава Мінфіну Федір Ярошенко, передає прес-служба Мінфіну України.

"С.Тігіпко і Ф.Ярошенко пояснили представникам МВФ шляхи наповнення бюджету цього року. Зокрема, за рахунок оподаткування предметів розкоші, збільшення акцизного збору на коньяки і сигари, престижні марки автомобілів, внесення змін до нормативів за спеціальне використання водних ресурсів, надр і інших природних ресурсів", - повідомила прес-служба міністерства.

За даними прес-служби Мінфіну, всі вказані джерела доходів дозволять підвищити мінімальну зарплату протягом року на 38%. Щодо дефіциту держбюджету і показників соціальних стандартів сторони не досягли угоди, тому найближчим часом відбудеться додаткова технічна зустріч щодо остаточного уточнення цих і інших показників проекту бюджету України на 2010 р.

Напередодні Кабінет міністрів України вніс зміни до ухвали уряду від 12 вересня 2009 р. №973 "Про схвалення основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2010 рік". Зокрема, документом були схвалені такі основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2010 р. і покладені в основу розробки проектів державної програми економічного і соціального розвитку і державного бюджету України на 2010 г.: валовий внутрішній продукт: номінальний - 1083,1 млрд грн; відсотки до попереднього року - 103,7; індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) - 113,1%; індекс цін виробників промислової продукції (грудень до грудня попереднього року) - 114,4%; інші.

Відзначимо, раніше МВФ прогнозував інфляцію в Україні в 2010 р. на рівні не нижче 10%. За словами глави представництва МВФ в Україні Макса Альєра, в Україні збережеться висока інфляція, проте спрогнозувати точніші цифри ще складно. При цьому М.Альєр відзначив, що в Україні є хороші підстави для очікування зростання ВВП і економічної активності. 4 березня ц.р. М.Альєр повідомив, що фонд продовжить співпрацю з Україною. За його словами, МВФ чекає від нової влади конкретних кроків відносно економічного розвитку країни на найближчий час.

Нагадаємо, напередодні нового року МВФ відхилив прохання України про додаткове фінансування в об'ємі 2 млрд дол. МВФ обгрунтував відмову тим, що українська влада не виконує взяті на себе зобов'язання в рамках узгодженої з фондом програми, а керівники країни знаходяться у відкритій конфронтації напередодні президентських виборів.

У листопаді 2008 р. МВФ схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд дол. Тоді ж фонд виділив Україні перший транш в 4,5 млрд дол. Другий транш кредиту МВФ у розмірі 2,625 млрд дол. був отриманий 14 травня 2009 р. Засоби третього траншу МВФ за стабілізаційною програмою stand-by у розмірі 3,3 млрд дол. Україна отримала 5 серпня 2009 р. З урахуванням цього траншу загальна сума кредитних коштів, виділених Києву за програмою МВФ, складає 10,9 млрд дол. Четвертий транш у розмірі 3,8 млрд дол. Україна розраховувала отримати в листопаді 2009 р. за підсумками третього перегляду програми. Місія МВФ завершила роботу в Києві в кінці жовтня минулого року, при цьому позитивної заяви про завершення перегляду представники фонду не зробили.