МВФ хоче створити європейський орган для вирішення проблем фінінститутів

П'ятниця 19 березня 2010 15:28
Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ) виступає за створення спеціального європейського органу, який буде в єдиному порядку вирішувати проблеми неспроможності транснаціональних фінансових інститутів.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) виступає за створення спеціального європейського органу, який буде в єдиному порядку вирішувати проблеми неспроможності транснаціональних фінансових інститутів, передає Associated Press.

На думку директора-розпорядника МВФ Домініка Стросс-Кана, таке відомство має стати частиною більш широкої інституційної системи в Європі щодо запобігання фінансових криз та усунення їх наслідків з мінімальними втратами для платників податків.

За словами Д.Стросс-Кана, Євросоюз має потребу в "пожежній бригаді", яка буде управлятися з банкрутствами фінансових інститутів, що оперують відразу в декількох країнах. Існуючі практики вирішення подібних проблем "виявилися неспроможними", транскордонні банкрутства занадто дорого обходяться державам, підкреслив глава МВФ.

Д.Стросс-Кан вважає, що нові антикризові механізми повинні забезпечувати першочерговість збитків акціонерів при крахах фінансових інститутів і лише потім - незабезпечених кредиторів. Крім того, залучені в проблему держави повинні чітко знати, в якій пропорції розподіляється їх відповідальність.

На думку керівника МВФ, антикризове відомство, що їм пропонується, могло б фінансуватися за рахунок спеціальних зборів з банків і комісій за державне страхування банківських вкладів.

Нагадаємо, 7 березня ц.р. міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле виступив з пропозицією про створення європейського аналога Міжнародного валютного фонду. Тоді він наголошував, що даний захід дозволить більш оперативно реагувати на фінансові складності держав-членів Євросоюзу, зокрема, економічну кризу в Греції.

У той же час, на думку глави німецького Мінфіну, аналогом МВФ повинна стати організація, що володіє тим же досвідом і правами, що й американський фонд, однак, В.Шойбле висловився проти будь-якої підтримки з боку МВФ з даного питання.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся