ua en ru

МВФ видасть Україні новий кредит за умови скорочення дефіциту держбюджету-2013 до 2% ВВП

Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ) для відновлення співпраці з Україною вимагає, щоб дефіцит українського державного бюджету (без урахування дефіциту НАК "Нафтогаз") не перевищив 2% ВВП у нинішньому і 1,9% - у наступному році. Про це йдеться у проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною і МВФ, пише тижневик "Дзеркало тижня. Україна".

Міжнародний валютний фонд (МВФ) для відновлення співпраці з Україною вимагає, щоб дефіцит українського державного бюджету (без урахування дефіциту НАК "Нафтогаз") не перевищив 2% ВВП у нинішньому і 1,9% - у наступному році. Про це йдеться у проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною і МВФ, пише тижневик "Дзеркало тижня. Україна".

Читайте також: МВФ вимагає від України підвищення тарифів на газ для населення на 40%

З цією метою, крім зобов'язання дотримуватися "консервативного портфеля витрат", встановленого в рамках бюджету на 2013 р., українському уряду доведеться утриматися від підвищення зарплати для першого базового розряду (852 грн).

Крім того, в документі потрібно "утримувати темпи підвищення мінімальної заробітної плати у відповідності з показником середньорічного зростання, що становить 5%, як передбачено в бюджеті на 2013 р.".

При цьому в держбюджеті-2014 має бути передбачено скасування запланованого зниження ставки ПДВ із 20% до 17%, а також "політика нульового зростання реальної заробітної плати в державному секторі" при обмеженні витрат на товари та послуги.

Читайте також: Рада удосконалила правила щорічного призначення та індексації пенсії

Відповідно до закону України про державний бюджет на 2013 р., витрати держбюджету-2013 заплановані в сумі 410 млрд 660 млн 505,7 тис. грн, у тому числі видатки загального фонду держбюджету - в сумі 363 млрд 649 млн 669,8 тис. грн і витрати спецфонду держбюджету - на суму 47 млрд 10 млн 835,9 тис. грн. Таким чином, дефіцит держбюджету планується на рівні 50 млрд 432 млн грн, що становить 3,2% ВВП.

Граничний обсяг державного боргу на 31 грудня 2013 р. передбачено в сумі 483 млрд 31 млн 984 тис. грн. Крім того, встановлено, що у 2013 р. державні гарантії можуть надаватися в обсязі до 50 млрд грн. При цьому обслуговування держборгу планується збільшити на 18,3% - до 35 млрд грн.

Зазначимо, що доходи державного бюджету України за січень-квітень 2013 р. зросли на 4,9% - до 106,1 млрд грн. Як повідомляла прес-служба Держказначейства, надходження загального фонду збільшились на 5,5% - до 91,4 млрд грн. При цьому до спеціального фонду держбюджету за січень-квітень 2013 р. надійшло 14,7 млрд грн (з урахуванням власних надходжень бюджетних установ та субвенцій з місцевого бюджету).

Читайте також: ЄБРР знову погіршив прогноз по ВВП України у 2013 р

Раніше повідомлялося, що однією із ключових умов для отримання Україною фінансової допомоги МВФ є підвищення тарифів на газ для населення на 40%.

Підвищення тарифів - це один із ключових елементів оздоровлення державних фінансів, стан яких експерти МВФ оцінюють з урахуванням і фінансового стану НАК "Нафтогаз України" (а також обсягів держгарантій, які пропонується обмежити 8 млрд грн). Згідно з розрахунками МВФ, щорічно Україна витрачає на субсидії до 5% ВВП країни.

У документі зазначено, що в результаті цих і низки інших заходів, а також нарощування внутрішнього газовидобутку дефіцит "Нафтогазу" повинен скоротитися до 0,5% ВВП вже у 2014 р.

Читайте також: Тарифи на електроенергію та ціни на газ для населення поки підвищуватися не будуть, - НКРЕ

Одна з умов програми - удосконалення адресності програм соціальної допомоги відповідно до рекомендацій МВФ. При цьому для часткової компенсації підвищення тарифів передбачається виділення субсидій для найбідніших домогосподарств на 2,3 млрд грн. А от прямі субсидії з бюджету для комуненерго (на 4,4 млрд грн) повинні бути ліквідовані.

Зазначимо, Україна сподівається найближчим часом підписати угоду з МВФ про відновлення кредитування на суму 15 млрд дол. Про це напередодні у Стамбулі заявляв міністр фінансів Юрій Колобов, який брав участь у конференції ЄБРР. "Позиція обох сторін полягає в тому, що переговори пройшли дуже плідно, і в найближчому майбутньому обидві сторони готові підписати цю угоду", - зазначив Колобов.

Нагадаємо, попередня програма пільгового кредитування МВФ була заморожена на початку 2011 р. через відмову українського уряду припинити субсидування цін на газ і комунальні тарифи для населення.

Читайте також: E&Y погіршив прогноз зростання ВВП України у 2013 р. до 1,1%