ua en ru

МВФ: Розмови про валютні війни необгрунтовані

Автор: RBC.UA
Глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард вважає розмови про валютні війни у світі необгрунтованими. Про це вона повідомила, виступаючи на зустрічі міністрів фінансів і керівників центральних банків країн "групи двадцяти" (G20) з Президентом РФ Володимиром Путіним у Москві.

Глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард (на фото) вважає розмови про валютні війни у світі необгрунтованими. Про це вона повідомила, виступаючи на зустрічі міністрів фінансів і керівників центральних банків країн "групи двадцяти" (G20) з Президентом РФ Володимиром Путіним у Москві.

"Нинішні розмови про валютні війни необгрунтовані", - сказала вона. Лагард відзначила, що недавні зміцнення євро і ослаблення японської ієни відбулися завдяки політичним заходам, вжитим в Європі, і завдяки ослабленню грошово-кредитної політики Японії.
"Ми вітаємо вжиті урядами цих країн кроки. За нашою оцінкою, те, що зараз відбувається з валютними курсами, відображає реальну вартість цих валют. Проте необхідно дуже уважно стежити за всім тим, що відбувається", - сказала вона.

Читайте також: Токіо звинуватив США у "валютних війнах"

Зазначимо, що раніше міністри фінансів країн G7 оприлюднили спеціальну заяву, направлену на ослаблення напруженості навколо проблеми обмінних курсів. "Ми підтверджуємо давню прихильність валютним курсам, визначуваним ринковими силами", - говориться в заяві. G7 пообіцяла, що бюджетна і грошово-кредитна політики, що проводяться в семи відповідних державах, орієнтуватимуться виключно на внутрішні завдання і не будуть направлені на зміну валютних курсів. Заява G7 стала відповіддю на загострення міжнародних валютних питань, що спостерігається останнім часом. Так, в Японії уряд прем'єр-міністра Сіндзо Абе за останні місяці вжив низку заходів економічної політики (включаючи, наприклад, підвищення цільового орієнтиру по інфляції до 2%), які були сприйняті учасниками ринку як направлені на пониження курсу ієни на користь експортерів.

Президент Франції Франсуа Олланд закликав єврозону розробити політику контролю за обмінним курсом євро, щоб захистити єдину валюту від "ірраціональних коливань". У Парижі висловлюють неспокій зміцненням євро, яке не сприяє швидкому виходу єврозони з рецесії. 1 лютого 2013 р. євро досяг 15-місячного максимуму до долара США - трохи вище 1,37 дол./євро.

Читайте також: Країни G7 пообіцяли не брати участь в "валютних війнах"

Нагадаємо, раніше новий прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив про необхідність ослабити курс ієни 90 проти долара, а також звинуватив інші країни, зокрема США і країни Європи, в діях, які призводять до зміцнення інших національних валют проти долара і євро. Таким чином, японський прем'єр-міністр став другим офіційним чиновником з країн G7 після глави Банку Англії Мервіна Кінга, який заявив про те, що центральні банки різних країн можуть бути втягнуті в "валютні війни", які підсилять напруженість між країнами.

Конкурентна девальвація - послідовні навмисні дії урядів і центробанків декількох країн з досягнення відносно низького обмінного курсу для своєї національної валюти, з метою збільшення власних обсягів експорту. Збільшення обсягів експорту відбувається за рахунок зниження в місцевій валюті собівартості виробництва вітчизняних підприємств-експортерів і можливості понизити ціни на продукцію експортерів.

Читайте також: Джордж Сорос отримав 1 млрд дол. прибутку, граючи на ринку проти ієни

Явище валютних воєн до останнього часу було достатньо рідкісним. Проте останніми роками низка країн вдаються до цього інструменту. Китай довгий час занижує вартість юаня, щоб утримати обсяги торгівлі. Центробанк Японії має намір друкувати більше ієн, щоб здешевити валюту. Президент Франції Франсуа Олланд недавно заявив, що ЄЦБ слід здешевити євро, щоб збільшити конкурентоспроможність європейських товарів на світовому ринку.