МВФ наголошує на необхідності посилення інвестиційної складової в українській економічній політиці
Керівник місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) Танос Арванітіс наголосив на необхідності посилення інвестиційної складової в українській економічній політиці. Про це Т.Арвантіс наголосив на зустрічі представників місії МВФ з заступником міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолієм Максютою, повідомляє прес-служба міністерства.
На думку Т.Арванітіса, починати треба з координації зусиль на оздоровленні банківської системи. "Неможливо розпочати кредитування економіки зі слабкими банками", - наголосив він. Для цього МВФ радить Україні вирішити проблему з "непрацюючими" кредитами, зокрема щодо режиму їх оподаткування, створити можливості реструктуризації кредитів у досудовому порядку, а також прийняти законодавство з питань неплатоспроможності.
Представники Мінекономрозвитку та представники місії МВФ домовились про проведення другої зустрічі протягом роботи місії для обговорення питань вирішення проблем в банківському секторі, інвестиційної привабливості, а також договору про створення зони вільної торгівлі з ЄС.
Нагадаємо, місія МВФ під керівництвом Т.Арваінтіса продовжить свою роботу в Україні до 11 лютого.
Т.Арванітіс вже відзначив успіх України у виконанні показників, передбачених програмою stand-by. Завдання фахівців місії МВФ під час візиту в Україну полягатиме в оцінці виконання Україною параметрів спільної програми та проведенні консультацій за ст. IV статуту МВФ, метою яких є обговорення нагальних проблем та викликів, які стоять перед фінансовими системами всіх без винятку країн-членів МВФ.
Відзначимо, 22 грудня 2010 р. МВФ у Вашингтоні розглянув питання про перший перегляд кредитної програми stand-by для України і надання другого траншу кредиту. Зокрема, рада директорів ухвалила рішення виділити Україні другий транш кредиту в обсязі 1 млрд SDR, що складає близько 1,5 млрд дол.
З часу отримання першого траншу кредиту в 15,15 млрд дол. МВФ в серпні 2010 р. український уряд підвищив ціни на газ, а також скасував мораторій на застосування пені на заборгованість з послуг житлово-комунального сектору. У Кабінеті міністрів України узгодили питання пенсійної реформи. Таких кроків вимагали в МВФ.
16 листопада 2010 р. керівник місії МВФ в Україні Т.Арванітіс заявив, що місія МВФ погодила на рівні експертів питання про перший перегляд програми з Україною в рамках угоди stand-by.
Як повідомлялося, 14 листопада 2010 р. прем'єр України Микола Азаров провів зустріч з представниками місії Європейського департаменту МВФ для узгодження тексту меморандуму про економічну і фінансову політику уряду України, в рамках чергового перегляду програми співпраці України і МВФ.
Програма stand-by була затверджена 29 липня 2010 р. 15,8 млрд дол. були виділені на підтримку програми уряду, яка передбачає економічне врегулювання і реформи. Кредит більш ніж у сім разів перевищує квоту Україні, що розраховується на основі внесків країни до бюджету фонду. Україна вже отримала перший транш нового кредиту МВФ у розмірі 1,89 млрд дол.Умови кредиту передбачають цілий ряд економічних заходів, в тому числі скорочення дефіциту бюджету до 3,5% ВВП в 2011 р. і до 2,5% - в 2012 р.