МВФ погодився на розширення представництва країн, що розвиваються, у фонді
Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) погодилася на розширення представництва країн, що розвиваються, в цій організації. Це рішення прийнято напередодні саміту лідерів країн G20, який пройде в Сеулі на наступному тижні.
Згідно з рішенням МВФ, додаткові 6% голосуючих акцій фонду будуть передані державам з економікою, що розвивається. Дане рішення дозволить Китаю стати на третє місце за обсягом своєї частки у МВФ після США і Японії. КНР обійшла Німеччину, Францію і Великобританію. Крім того, в число перших 10 держав-членів МВФ увійшли Росія і Бразилія. Усього ж у фонд сьогодні входять 187 країн, передає Reuters.
Прийняте рішення про розширення представництва країн має бути схвалене на голосуванні всіма державами, які входять до МВФ. Реформа повинна дістати схвалення двох третин членів блоку. Голосування відбудеться у найближчі тижні. У деяких державах, таких як США, питання про реформу також буде винесене на парламентське обговорення.
Нагадаємо, на початку жовтня ц.р. директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан визнав, що в МВФ існують значні розбіжності з питання реформи цієї організації, зокрема, в питанні розширення представництва Китаю та інших країн з економікою, що розвивається, в керівництві МВФ.
МВФ був створений після Другої світової війни для недопущення повторення європейських фінансових криз 1930рр. США володіють більшою частиною голосуючих акцій у фонді.