ua en ru

МВФ: Зниження безробіття є запорукою закінчення фінансової кризи

Автор: RBC.UA
Світова фінансова криза не закінчиться доти, поки урядам не вдасться досягти значного зниження рівня безробіття, передає Reuters думку голови Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домініка Стросс-Кана, яку він висловив на спільній конференції МВФ і ООН у столиці Норвегії Осло.

Світова фінансова криза не закінчиться доти, поки урядам не вдасться досягти значного зниження рівня безробіття, передає Reuters думку голови Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домініка Стросс-Кана, яку він висловив на спільній конференції МВФ і ООН в столиці Норвегії Осло.
Тим часом Д.Стросс-Кан заявив, що заходи зі стимулювання економіки цілком виправдані, навіть якщо тягнуть за собою збільшення боргу, але при цьому сприяють зниженню числа безробітних у довгостроковій перспективі.
Головний економіст МВФ Олів'є Бланшар вважає, що людський і соціальний ефект від безробіття значно глибший, ніж економічний ефект від тимчасового скорочення доходу.
"Якщо стимулюючі заходи допомагають скоротити рівень безробіття і таким чином уникнути зростання структурного безробіття, вони по більшій частині окупляться і ведуть лише до незначного збільшення боргу, якщо порівнювати з фінансовими наслідками абсолютного бездіяльності", - заявив головний економіст МВФ.
Як вважає О. Бланшар, зміна кредитно-грошової політики може і не надати значного впливу на процес створення робочих місць, оскільки облікові ставки в багатьох країнах зафіксовано на близькій до нуля рівні.
Представники МВФ також закликали до розширення програм соціальної допомоги безробітним, що повинно збалансувати рівень споживчого попиту і морально підтримати населення, залучені в активний пошук роботи.
Відзначимо, на кінець червня ц.р. кількість людей, що втратили роботу становило 195 млн. При цьому кількість людей, що живуть за межею бідності (менше 2 дол на день), збільшилося до 1,37 млрд. З найбільшими труднощами стикаються жителі Близького Сходу і Північної Африки, де рівень безробіття 12, 2%, а також Латинської Америки, де 8% безробітних. У Південній Азії цей показник дещо кращий - 5,2%, проте тут зосереджена найбільш низькооплачувана робоча сила. В Індії, Пакистані та інших країнах регіону 498,2 млн чол. мають дохід менше 2 дол на день, а 196,9 млн. чол. отримують менше 1 дол в день.
У глобальному масштабі найвищі темпи зростання безробіття відзначаються серед молоді у віці від 15 до 24 років. До кінця 2009 р. число безробітних у віці від 15 до 24 років досягло рекордного за увесь час рівня - 81 млн людей, причому в цьому році ця цифра має збільшитися.
Нагадаємо, реальне загальне число безробітних в Україні на початок червня ц.р., за даними Національного форуму профспілок України (НФПУ), було на рівні 4,63 млн чоловік, що становить 23% працездатного населення.