МВФ рекомендує ЄС прискорити реформи у фінансовому секторі
Євросоюз повинен поспішити з проведенням реформ у фінансовому секторі, вважають експерти Міжнародного валютного фонду, передає Deutsche Welle. МВФ закликав ЄС ще протягом 2013 р. провести реформу банківського сектору і органів фінансового нагляду. Насамперед слід поклопотатися про те, щоб фінансові інститути привели в порядок свої баланси, говориться в доповіді фонду про стабільність фінансової системи Євросоюзу, складеному на замовлення ЄС.
Наступним кроком має стати створення Брюсселем єдиної системи фінансового нагляду, щоб підсилити єврозону і єдиний внутрішній ринок, вважають в МВФ. Також пропонується виробити загальноєвропейські правила на випадок банкрутства банків. До середини 2013 р., на думку валютного фонду, необхідно представити плани щодо створення європейського банківського союзу.
Читайте також: Економічна активність єврозони в 2013 р. буде стриманою, - Драгі
Для того, щоб укріпити знов завойовану довіру ринків, потрібні "мужні" кроки, вважають експерти МВФ. Вони наполягають на тому, щоб за наслідками проведення стрес-тестів європейських банків не тільки виставлялася оцінка "залік або незалік", але і давалися чіткі рекомендації для поліпшення положення. Крім того, говориться в доповіді, співробітники національних органів фінансового нагляду не повинні оберігати банки в своїй країні від суворого контролю - як це вже траплялося в Німеччині та Італії.
Нагадаємо, МВФ входить у "трійку" міжнародних кредиторів (у неї входять також Євросоюз і Європейський центральний банк), тому він безпосередньо впливає на економічну ситуацію в європейському регіоні. Фінансова криза, що продовжується у низці європейських країн, долається зокрема за допомогою кредитів МВФ.
Читайте також: Необхідно оцінити наслідки реформ банків ЄС, - ЄЦБ
Що стосується реформи банківського сектору, то в Європейському центральному банку вважають, що оцінка дії планованих нових правил для банків в ЄС життєво важлива і ці наслідки можуть значно відрізнятися в різних країнах. Пропозиції, підготовлені групою керівника Банку Фінляндії Ерккі Ліїканена, передбачають виділення банками ЄС більшої частини своєї торгової діяльності в окремі капіталізовані одиниці, а також правила з виплати додаткових бонусів. Група також закликає до посилення вимог Базельського комітету з капіталу.
Нагадаємо, також, що фінансова "Група двадцяти" (G20) закликає до швидкого впровадження стандартів банківського регулювання Базель-ІІІ. Країни G20 вітають посилення уваги Базельського комітету до теми відповідності активів, зважених по ризику. Фінансова G20 також підтверджує зобов'язання по здійсненню кроків для врегулювання неспроможності всіх глобальних системозначущих фінансових інститутів. При цьому країни G20 вважають необхідним своєчасно приймати заходи у разі виникаючих перешкод ефективної взаємодії між національними регуляторами відносно банків, що ведуть активну міжнародну діяльність.
Читайте також: G20 закликає до швидкого впровадження стандартів Базель-ІІІ
Норми банківського регулювання Базель-ІІІ були узгоджені в 2010 р. У своїй основі вони передбачають збільшення власного капіталу банків до 10,5% від активів фінансової організації. Даний крок покликаний укріпити стабільність кредитних установ і всієї фінансової системи.