ua en ru

МВФ попередив про небезпеку європейської кризи для світової економіки

Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ) попередив про ризики для світової економіки через європейську боргову кризу і надмірне монетарне суворішання в промислово-розвинених країнах, закликавши світових лідерів до колективних дій.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) попередив про ризики для світової економіки через європейську боргову кризу і надмірне монетарне суворішання в промислово-розвинених країнах, закликавши світових лідерів до колективних дій.

Згідно із заявою МВФ, перш за все, їм належить зайнятися питанням зниження рівня безробіття. Відповідна інформація міститься в спеціальній доповіді МВФ, присвяченій до саміту G20 в Мексиці. МВФ відзначає, що світове економічне зростання сповільнюється, а боргова криза в Європі становить серйозну загрозу для фінансової стабільності.

Водночас МВФ рекомендував економікам, що розвиваються, сконцентруватися на внутрішньому попиті і взятися до проблем на внутрішньому ринку.

"Спільні дії світових лідерів дозволять забезпечити надійніше економічне зростання. Світовий ВВП в цьому разі може вирости на додаткові 2,5 процентного пункту протягом 5 років, а дисбаланси у світовій економіці будуть скоректовані", - вважає МВФ.

Нагадаємо, в квітні ц.р. МВФ підвищив прогноз зростання світової економіки на поточний рік на 0,2 п.п. до 3,5%, на 2013 р. - до 4,1%, але попередив, що ризики залишаються і процес відновлення все ще дуже невпевнений. Оприлюднені тоді оцінки розходилися з попереднім січневим прогнозом МВФ, коли експерти побоювалися, що Греція оголосить дефолт, а Італія та Іспанія зіткнуться з бюджетною кризою на рівні 3,3% і 3,9% відповідно.

Не такий оптимістичний Світовий банк (СБ), який очікує уповільнення зростання світової економіки в 2012 р. на тлі європейських боргових проблем. У січні СБ прогнозував, що світова економіка виросте лише на 2,5% в 2012 р. У 2013 р. ВБ очікує зростання світової економіки на рівні 3,1%.

Нагадаємо, що 18-19 червня в мексиканському Лос-Кабос відбувся саміт "Великої двадцятки". На форумі накреслили конкретні заходи подолання кризи в єврозоні. Серед іншого, члени "великої двадцятки" прийняли рішення про виділення додаткових 450 млрд дол. у фонд МВФ для розширення його можливостей.

Також учасники саміту G20 підтримали економічний курс Іспанії. За словами прем'єр-міністра Іспанії Маріано Рахоя, офіційний запит про допомогу надішлють після аудиторської перевірки банківського сектора. Зараз Іспанія веде переговори з партнерами по ЄС про умови і терміни допомоги. Імовірно, це будуть середньострокові кредити за ставкою, порівнюваною зі ставкою рефінансування ЄЦБ. Відзначимо, 17 червня ц.р. Іспанія відмовилася від негайного виконання рекомендацій МВФ, спрямованих на зниження бюджетного дефіциту. Зокрема, уряд не піде на подальше скорочення витрат за рахунок зниження зарплат у державному секторі. Дефіцит іспанської економіки в 2011 р. склав 8,9% від національного ВВП. Для порівняння, за новими правилами ЄС він повинен становити не більше 3%. 9 червня по підсумками засідання міністри країн єврозони вирішили, що для стабілізації банківського сектора Іспанії може бути виділено до 100 млрд євро. США і МВФ привітали цей крок. Антикризова допомога, яку отримає Іспанія від Єврогрупи, буде направлена найвразливішим установам банківського сектора через спеціально сформований фонд.