ua en ru

МВФ знизив прогноз зростання економіки США до 1,6% і єврозони - до 1,9%

Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив прогноз зростання економік США і єврозони і закликав монетарні влади регіонів бути готовими до дій з пом'якшення монетарної політики. Про це повідомило італійське агентство ANSA з посиланням на проект звіту МВФ, який буде опубліковано в наступному місяці, передає Reuters.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив прогноз зростання економік США і єврозони і закликав монетарні влади регіонів бути готовими до дій з пом'якшення монетарної політики. Про це повідомило італійське агентство ANSA з посиланням на проект звіту МВФ, який буде опубліковано в наступному місяці, передає Reuters.

Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання економіки США до 1,6% цього року з оцінки в 2,5%, зробленої двома місяцями раніше. Прогноз на 2012 рік також був знижений - до 2,0% з 2,7%.

Нагадаємо, що раніше голова Федеральна резервна система (ФРС) США Бен Бернанке заявив про готовність застосувати інструменти для підтримки відновлення економіки у разі необхідності. При цьому він вказав, що ситуація з відновленням економіки виявилася гіршою, ніж очікувалося, а останні дані показують, що обмежуючі зростання фактори виявилися зовсім не тимчасовими.

Для обговорення доцільності застосування додаткових інструментів підтримки американської економіки ФРС США проведе у вересні 2011р. дводенне засідання, зазначив Бернанке. Таким чином, він нічого не сказав про нову програму "кількісного пом'якшення" (QE3), однак його слова можна тлумачити як готовність ФРС запустити подібну програму при подальшому погіршенні ситуації.

Економіка єврозони, за прогнозами МВФ, виросте в поточному році на 1,9%, що нижче за попередню оцінку в 2,0%. У 2012 році економіка зони обігу єдиної валюти розшириться на 1,4%, що також менше попереднього прогнозу в 1,7%.

Раніше повідомлялося, що глава Європейського центального банку (ЄЦБ) Жан-Клод Тріше вважає, що помірне зростання економіки зони євро продовжиться у найближчому майбутньому, а інфляція в майбутні місяці буде вище цільового значення в 2%. "Всі розуміють, що в даній ситуації стримування інфляційних очікувань з боку ЄЦБ є вирішальним. Вирішальним для впевненості в цілому", - зазначив він, додавши, що якщо відмовитися від такої політики, то постраждають усі країни.

За словами Ж.-К.Тріше, інфляційні ризики є предметом пильного вивчення з боку ЄЦБ, зростання кількості грошей в обігу йде помірними темпами, а ліквідність залишається достатньою і навіть може створити деякий ціновий тиск.

Зі свого боку ЄБРР відзначив подальше наростання загрози для перспектив регіону. "Загострення кризи в єврозоні стане серйозною загрозою для росту і відновлення економік усіх країн регіону, особливо країн Південно-Східної Європи та країн - нових членів Євросоюзу", - стверджує головний економіст ЄБРР Ерік Берглоф.

Процес економічного відновлення в країнах Південно-Східної Європи як і раніше йде млявими темпами, а цей регіон безпосередньо зіткнувся із загрозою втрати фінансової стабільності в результаті потрясінь, що обрушилися на єврозону, оскільки великі частки капіталу банків регіону знаходяться у власності грецьких банків.

У випадку загострення кризи деяким з цих банків може знадобитися фінансова допомога, і у них можуть виникнути труднощі з подальшим кредитуванням економік цих країн у колишніх обсягах. Це може привести до помітного падіння показників економічного зростання в даному регіоні.

Наявність у даного регіону глибоких інтеграційних зв'язків з західноєвропейськими ринками країн Центральної Європи і держав Балтії буде означати, що регіон стане жертвою перебоїв у функціонуванні фінансових ринків, подорожчання залучених у банків фінансових ресурсів, уповільнення темпів економічного зростання в країнах єврозони.