МВФ отримає від країн єврозони додатково 150 млрд євро
Рада міністрів фінансів Єврогрупи погодила надання Міжнародному валютному фонду (МВФ) додаткових коштів у сумі 150 млрд євро в рамках програми з виведення Європи з боргової кризи, передає ВВС.
Зазначається, що найбільші внески повинні зробити Німеччина і Франція. Країни, що не входять до єврозони, але є при цьому членами ЄС, теж збираються взяти участь у наповненні МВФ. Про свою готовність надати гроші Міжнародному валютному фонду повідомили також Чехія, Данія, Польща і Швеція.
Рада міністрів закликала і інші країни - з числа членів "великої двадцятки" - брати приклад з цих держав. Великобританія обіцяє вирішити питання виділення коштів МВФ на початку наступного року.
12 грудня Центральний банк ФРН (Бундесбанк) заявляв, що готовий надати МВФ кредит у розмірі до 45 млрд євро для надання додаткових кредитів країнам єврозони. Ця сума в три рази перевищує чинний досі ліміт Бундесбанку за двосторонніми кредитами МВФ, заявив член правління Центробанку Андреас Домбрет.
Наступного дня повідомлялося про лист, який представники Бундесбанку направили міністру фінансів ФРН Вольфгангу Шойбле з умовами, на яких банк буде надавати кредитування МВФ. У документі говорилося, що Німецький Центробанк буде кредитувати Міжнародний валютний фонд, тільки якщо інші країни Євросоюзу (ЄС) або ті, що не входять до ЄС, будуть робити те ж саме. Центробанк Німеччини також підкреслив у листі, що процедура МВФ пов'язана з певними ризиками. Через те, що МВФ є кращим кредитором, це посилить ризики для інших кредиторів, повідомив Бундесбанк.
Тим часом США, швидше за все, не нададуть додаткових кредитів МВФ для допомоги країнам ЄС. Офіційний представник Білого дому Джей Керні зазначив, що МВФ вже має чимало коштів, і американські платники податків не стануть брати на себе додаткові зобов'язання.
Зазначимо, 10 листопада Єврокомісія (ЄК) опублікувала черговий звіт про перспективи економічного розвитку Європи, різко погіршивши прогноз по зростанню ВВП єврозони на поточний і наступний роки. У цьому році ЄК не очікує від єврозони зростання більш ніж на 1,5%. У наступному ж році ситуація ускладниться: прогноз на 2012 р. був знижений з 1,3% до 0,5%, на 2013 р. прогноз склав 1,3%.
Раніше Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) також різко скоротила прогноз з економічного зростання в єврозоні на 2012 р. Організація прогнозує, що ВВП зони євро в 2012 р. виросте на 0,3% (півроку тому зростання оцінювався в 2%).
30 серпня міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Ratings Services (S&P) заявило, що економіка єврозони уникне повторної рецесії, хоча гальмування економічного зростання в регіоні підвищує ймовірність негативного сценарію.
Разом з тим в S&P зазначали, що темпи економічного зростання в єврозоні будуть залежати від рівня внутрішнього споживчого попиту, на який, серед іншого, впливає високий рівень безробіття. Рейтингове агентство скоротило свій прогноз щодо економічного зростання зони євро до 1,7% в 2011 р. і до 1,5% - в 2012 р. проти 1,9% і 1,8% зростання, що прогнозувалися в липні ц.р.