ua en ru

МВФ: Перегляд квот країн-учасниць буде завершено до січня 2014 р

Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд розраховує на укладення угоди про перерозподіл квот до 2013 р. Про це йдеться в заяві Міжнародного валютного-фінансового комітету (МВФК) фонду.

Міжнародний валютний фонд розраховує на укладення угоди про перерозподіл квот до 2013 р. Про це йдеться в заяві Міжнародного валютного-фінансового комітету (МВФК) фонду. "Ми знову підтверджуємо терміновість і актуальність проведення економічних реформ, погоджених в 2010 р. Сподіваємося, що угода щодо спрощення та прозорості розподілу квот буде укладена до січня 2013 р. Вона забезпечить найкраще відображення позицій держав-членів МВФ щодо майбутнього розвитку економіки. Ми підтверджуємо намір завершити 15-й перегляд квот до січня 2014 р.", - сказано в підсумковому комюніке після завершення щорічних весняних консультацій МВФ і Світового банку у Вашингтоні.

Напередодні стало відомо, що за підсумками консультацій МВФК, глава МВФ Крістін Лагард заявила, що остаточне вирішення питання щодо збільшення квот держав БРІК - Бразилії, Росії, Індії і Китаю - буде прийнято лише в жовтні 2012 р., коли відбудуться наступні зустрічі МВФ.

Квота держави-члена МВФ визначає максимальний розмір фінансових зобов'язань і число голосів, а також впливає на доступ країни до фінансування від МВФ.

Зазначимо, квота США у фонді - 17%, країни ЄС контролюють близько 30% капіталу МВФ. РФ перебуває на дев'ятому місці за розміром квоти в 2,8%.

Міністр фінансів Росії Антон Сілуанов за підсумками зустрічі міністрів фінансів і глав Центробанків "великої двадцятки" говорив про необхідність реформи щодо спрощення формування квот країн у МВФ, запропонувавши вираховувати точні квоти на основі ВВП і обсягу золотовалютних резервів держав.

Зараз МВФ вимагає додаткових коштів для успішної боротьби з борговою кризою. На зустрічі міністрів фінансів і глав Центробанків "великої двадцятки" учасники G20 повідомили, що їх внесок у МВФ складе понад 430 млрд дол. Ще близько 100 млрд дол. фонд сподівається отримати від країн, що розвиваються, включаючи Бразилію, Росію, Індію та Китай ПАР - так званий блок БРІКС.

За неофіційними даними, Китай має намір внести до МВФ 60 млрд дол., Бразилія - від 10 до 20 млрд дол. Близько 50 млрд дол. готова надати Саудівська Аравія - другий найбільший виробник нафти в світі після Росії. Сама Росія має намір внести 10 млрд дол. для збільшення капіталізації МВФ. Натомість країни БРІКС вимагають розширення їх повноважень у рамках структури, зокрема збільшення голосуючих прав у МВФ.

Країни БРІКС спробують погодити обсяг додаткового фінансування до саміту "великої двадцятки", який відбудеться в Мексиці в червні ц.р. Проте неофіційні джерела повідомляють, що країни, що розвиваються, не будуть поспішати з фінансовою допомогою, поки не отримають вплив у структурах МВФ.

Раніше Лагард відзначала, що питання збільшення ролі БРІКС в рамках МВФ є пріоритетним і що вона підніме цю тему під час зустрічей з главами держав - членів, що входять у МВФ. При цьому у фонді вже неодноразово заявляли в необхідності реформування структури з метою вдосконалення механізму згідно нової економічної ситуації у світі.