МВФ переніс візит своїх експертів до України

Міжнародний валютний фонд (МВФ) переніс візит своїх експертів до України на кінець жовтня, йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті МВФ.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) переніс візит своїх експертів до України на кінець жовтня, йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті МВФ.

Про перенесення візиту заявив один із консультантів МВФ Девід Ліптон, який у вівторок, 23 серпня, зустрічався у Вашингтоні з міністром фінансів України Федором Ярошенко і міністром енергетики та вугільної промисловості України Юрієм Бойко. Під час зустрічі йшлося про потребу прискорення економічних реформ. "Ми обговорили останні економічні події в Україні та за кордоном, а також прогрес в програмі stand-by", - зазначив він.

"Я підкреслив важливість сильної політики та реформ для подолання затримки в отриманні другого траншу кредиту. Влада підтвердила свою прихильність цілям програми stand-by і здійсненню додаткових заходів (для отримання кредиту). Наступна місія фонду до Києва в даний час планується на кінець жовтня", - додав Ліптон.

У Києві на місію МВФ чекали 29 серпня. Фахівці мали надати Раді директорів фонду висновок про виділення чергового траншу кредиту за програмою stand by.

Нагадаємо, 23 серпня ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що міністр фінансів України Федір Ярошенко та міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко перебувають з робочим візитом у Вашингтоні для переговорів з МВФ. "Сьогодні у Вашингтоні міністр фінансів і міністр палива та енергетики (ведуть переговори з МВФ) ... Ми весь час у процесі переговорів, в процесі контактів, тому що наші кредитори повинні знати про те, як ми ведемо господарство, який у нас бюджет, які у нас доходи, які у нас витрати. Ми перед ними даємо звіт. Адже вони нас кредитують. Тому все у нас нормально", - заявив Азаров.

Прем'єр-міністр також підкреслив, що Україні слід брати кредити тільки в разі потреби.

Раніше, представник Міжнародного валютного фонду в Україні Макс Альєр повідомив, що місія МВФ відвідає Україну 29 серпня - 9 вересня. "Місія МВФ на чолі з паном Таносом Арванітісом відвідає Україну 29 серпня - 9 вересня для того, щоб продовжити обговорення питання про другий транш за програмою stand-by", - повідомив Альєр.

В свою чергу, перший заступник глави Адміністрації Президента Іріна Акімова висловила сподівання, що спірні питання з МВФ будуть вирішені найближчим часом. "Я абсолютно впевнена, що до настання вересня воно буде знайдене ", - резюмувала Акімова. Крім того, вона підкреслила, що МВФ цікавить не стільки сама ціна на газ, скільки фіскальна сторона покриття дефіциту "Нафтогазу". За словами Акімової, з цього питання ведеться спільна робота Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства фінансів і фахівців МВФ.

Відзначимо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров запевнив, що проект держбюджету-2012 буде «вкрай економним».

Дефіцит держбюджету України на 2011 р. на вимогу МВФ повинен був скласти 3,5%. Але в ході переговорів планка була піднята українською стороною до 5%.

Нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту в сумі 15 млрд 150 млн дол під ставкою 3,5% річних. Термін дії програми 2,5 роки. Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Для отримання другого траншу кредиту Україна має виконати низку умов, серед яких - пенсійна реформа і підвищення ціни на газ для населення. Рішення про виділення другого траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top