МВФ відхилив запит Білорусі про позику

Понеділок 05 березня 2012 22:03
Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд заявив сьогодні, що керівництво Білорусі має здійснити суттєвіші економічні реформи, перш ніж зможе йтися про надання країні позики.

Міжнародний валютний фонд заявив сьогодні, що керівництво Білорусі має здійснити суттєвіші економічні реформи, перш ніж зможе йтися про надання країні позики. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Як говориться в заяві МВФ, уряд і центральний банк Білорусі останніми місяцями досягли поступу в зниженні рівня інфляції, але Мінськ іще не готовий до переговорів про фінансову підтримку. МВФ заявив, що Білорусь потребує цілісної програми співпраці з фондом, яка відновила б економічну стабільність і поставила б країну на шлях глибоких структурних реформ.

Крім того, говориться в заяві, така програма вимагає "згоди всіх політиків".

Згідно з заявою МВФ, Мінськ поквапився знижувати ставку рефінансування. "Я думаю, останнє зниження ставки рефінансування, можливо, було передчасним. Я б чекав, що такий крок можна робити за умови зниження основних процентних ставок, в тому випадку, якщо б міцніше укорінялася стабільність і знизилися інфляційні очікування населення", - сказав на прес-конференції представник МВФ Кріс Джарвіс.

Нацбанк Білорусі понизив ставку рефінансування з 1 березня до 38 з 43 відсотків.

Торішня фінансова криза, однією з причин якого було передвиборне підвищення зарплат в кінці 2010 року, призвела до девальвації білоруського рубля на 65% та інфляції більше 100%.

Зазначимо, Білорусь просить про кредит у розмірі 5 млрд дол.

У Міжнародному валютному фонді значний вплив має Європейський Союз, відносини якого з Білоруссю останнім часом значно погіршилися.

Так, 28 лютого ц.р. всі країни-учасниці ЄС прийняли рішення відкликати своїх послів з представництв в Мінську. Рішення було ухвалене у відповідь на висилку з Білорусії польського посла і голови представництва ЄС в республіці.

Раніше Мінськ запропонував послу Польщі та голові представництва ЄС в республіці виїхати в свої країни "для консультацій і доведення до керівництва твердої позиції Мінська". На цей крок Білорусію спровокувало введення ряду нових обмежувальних заходів. Також повідомлялося, що постпреда Білорусі при ЄС і посла в Польщі відкликали до Мінська для відповідних консультацій.

Глави ЄС звинувачують Олександра Лукашенка у встановленні диктатури, а також порушенні прав людини в республіці.

Останнім часом ЄС настійно рекомендував Білорусії звільнити та реабілітувати всіх політичних в'язнів і людей, які потрапили під суд у справі про несанкціоновану акції протесту в Мінську після президентських виборів у грудні минулого року.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся