ua en ru

МВФ схвалив перерозподіл квот країн-учасниць

Автор: RBC.UA
Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалив плани деякого перерозподілу квот учасників на користь країн, що розвиваються.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалив плани деякого перерозподілу квот учасників на користь країн, що розвиваються, передає радіо "Свобода".

Так, Китай, квота якого в статутному капіталі фонду збільшиться більш ніж у 1,5 рази, стане третім за значимістю учасником МВФ - після США та Японії. Збільшуються частки і кожної з трьох інших країн БРІК - Бразилії, Росії та Індії - від двох до п'яти десятих процентного пункту.

Країни Європейського Союзу погодилися передати країнам що розвиваються 2 з 9 нинішніх своїх місць у раді директорів МВФ, в якому всього - 24 місця. У цілому 6% загальних квот і голосів у МВФ перейдуть від західних країн до країн, що розвиваються, включаючи країни БРІК.

Квота тієї або іншої країни в капіталі МВФ безпосередньо визначається загальним обсягом її економіки: кожні 150 тис. дол ВВП дають один голос. Відповідно, внесок країни до статутного капіталу МВФ пропорційний поточному обсягу національної економіки.

Майбутній перерозподіл квот 187 країн світу, які є на сьогодні учасниками МВФ, фактично відображає зміну питомої ваги багатьох з них у загальній структурі світової економіки. За планами, формально воно має завершитися в 2012 р.

Нагадаємо, як неодноразово і в різний час відзначав голова МВФ Домінік Стросс-Кан, світова криза призведе до зміни моделі зростання глобальної економіки: американські споживачі більше не зможуть бути її локомотивом і на цю роль сьогодні претендують азіатські економіки, в першу чергу, Китай.

БРІК (англ. BRIC) - усталий анронім від назви чотирьох країн, що швидко розвиваються: Бразилія, Росія, Індія, Китай (Brazil, Russia, India, China). Скорочення було вперше запропоновано Джимом О'Ніллом (англ. Jim O'Neill), аналітиком Голдман-сакс в 2001 р. в аналітичній записці банку. На думку Голдман-сакс, до 2050 р. сумарно економіки цих чотирьох країн за розміром перевищать сумарний розмір економік найбагатших країн світу (Великої сімки).