ua en ru

МВФ може призупинити виплату антикризової допомоги Греції

Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ) готується припинити виплати допомоги Греції вже до кінця наступного місяця, якщо лідери єврозони не зможуть закрити фінансовий розрив у розмірі 3-4 млрд євро, який утворився в програмі порятунку Греції в загальному обсязі в 172 млрд євро.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готується припинити виплати допомоги Греції вже до кінця наступного місяця, якщо лідери єврозони не зможуть закрити фінансовий розрив у розмірі 3-4 млрд євро, який утворився в програмі порятунку Греції в загальному обсязі в 172 млрд євро. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

Розрив з'явився після того, як центральні банки єврозони відмовилися пролонгувати грецькі облігації, які знаходяться на їхніх рахунках. При цьому виконання програми приватизації відстає від графіку, повідомляє The Financial Times.

Посадові особи, що беруть участь в переговорах, підкреслили, що, на відміну від попередніх складнощів з виділенням допомоги, провина лежить не на Афінах, а на інших країнах єврозони. Вони також сказали, що затримки в приватизації пов'язані з "зовнішнім тиском".

Хоча Єврогрупа і Греція прагнуть завершити переговори вже в наступному місяці, що дозволить уникнути кризи, не виключена поява нової програми порятунку країни вже цього року.

Річ у тому, що МВФ фінансуватиме програму порятунку Греції тільки до кінця липня 2014 р., а цього терміну недостатньо. Альтернативним тимчасовим вирішенням проблеми може стати відстрочення погашення боргів Греції. Окрім цього, Афіни можуть продавати більше короткострокових облігацій, але кредитори прагнули скоротити обсяги такого боргу.

Нагадаємо, раніше МВФ визнав, що допустив "помітні провали" в наданні фінансової допомоги Греції, і що країна постраждала від набагато глибшої рецесії, ніж це прогнозувалося.

Аналітики зазначали, що МВФ фактично порушив свої власні правила, явно переоцінивши можливості економіки Греції в досягненні поставлених цілей по скороченню дефіциту бюджету і загального боргового навантаження.

Варто додати, що особливо різкій критиці в доповіді МВФ піддалася Європейська комісія (ЄК). Зокрема, аналітики МВФ визнають, що у "комісії не було реального досвіду в кризовому менеджменті". "Чиновникам ЄК насилу погано вдалося добитися здійснення лише окремих пунктів у фіскальній політиці з боку Греції", - стверджувалося в доповіді.

Вже наступного дня, 7 червня, єврокомісар з питань економіки Оллі Рен, відповідальний за грецький напрям антикризової політики Брюсселя, спростував звинувачення Міжнародного валютного фонду, який виступив з критикою політики порятунку Греції.

Єврочиновник підкреслив, що МВФ у своїй спробі переоцінки антикризової політики міжнародних кредиторів відносно Греції порушив старий дипломатичний принцип, відпрацьований ще на Балканах в 1990-і рр.: "Разом робили, разом і відповідаємо".

Слід зазначити, що позиція Рена дещо емоційна. МВФ не перекладає всю провину в провалі політики порятунку Греції на європейців, визнаючи і власні прорахунки.