ua en ru

МВФ: Фонд перегляне механізми кредитування для більш ефективної боротьби з кризою

Автор: RBC.UA
Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) заявили, що в даний момент шукають найбільш ефективні способи надання допомоги країнам, що зазнають економічних потрясінь через нестабільну ситуації на ринку.

Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) заявили, що в даний момент шукають найбільш ефективні способи надання допомоги країнам, що зазнають економічних потрясінь через нестабільну ситуації на ринку, передає Reuters з посиланням на заяву МВФ.

При цьому представники МВФ підкреслили, що вивчають загальний підхід до проблеми і не обговорюють можливу допомогу конкретним країнам.

Такі заяви надійшли після появ в пресі повідомлень про те, що МВФ працює над створенням інструменту кредитування в короткостроковій перспективі, який повинен запобігти поширенню боргової кризи в країнах ЄС. При цьому наголошувалося, що МВФ може надати кошти таким країнам, як Іспанія та Італія, чиї державні облігації все ще демонструють високий рівень прибутковості.

Як говориться в заяві МВФ, фонд справді переглядає існуючі механізми кредитування, додаючи нові пункти до реформ, які вжиті у відповідь на фінансову кризу 2008-2009 рр. Проте створення нового кредитного інструменту поки не планується. "Наша мета - запобігти поширенню кризи шляхом надання ліквідності країнам зі стабільною політичною ситуацією і відносній надійністю банківської системи, які опинилися під тиском напруженої ринкової ситуації", - йдеться в заяві. "Однак наші зусилля спрямовані на задоволення потреб потенційних всіх учасників ринку, а не окремо взятих країн", - уточнюють представники МВФ.

Нагадаємо, 25 жовтня ц.р. місія МВФ прибула в Україну і приступила до вивчення виконання раніше погодженої програми співробітництва. У вересні глава представництва МВФ в Україні Макс Альєр оголосив перелік вимог, виконання яких необхідне для отримання Україною нового траншу. Серед них - проведення пенсійної реформи, корекція тарифів на газ для населення і теплокомуненерго, пошук коштів для покриття дефіциту НАК "Нафтогаз України". Ще однією умовою фонду, що виконана в червні, було скасування обов'язкового викупу Нацбанком облігацій в капіталі банків.

В той же день, 25 жовтня, Микола Азаров заявив, що уряд виходить з позиції, що вдасться знайти порозуміння з МВФ і не підвищувати зараз тарифи на газ і теплову енергію для населення. "Нас очікують непрості, складні переговори, але ми розраховуємо досягти взаєморозуміння", - підкреслив Азаров, коментуючи переговорний процес з МВФ.

Прем'єр-міністр розраховує на успішне завершення газових переговорів з Російською Федерацією, що разом з реалізацією програм енергоефективності та енергозбереження дозволить не підвищувати тарифи для населення. Азаров підкреслив, що всі пункти програми співпраці з МВФ виконуються, і він очікує на позитивні результати роботи місії МВФ в Україні.

Зазначимо, що в січні-вересні Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальні кредити у розмірі приблизно 1,5 млрд дол. кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол. через порушення узгоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (набула чинності з 1 жовтня) і підвищення тарифів на газ.

Нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми - 2,5 роки.

Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.