ua en ru

МВФ: Європейська боргова криза - головна небезпека на шляху відновлення світової економіки

Автор: RBC.UA
Європейська боргова криза становить найбільшу небезпеку на шляху відновлення світової економіки від наслідків глобальної фінансової кризи. З такою заявою виступив сьогодні директор - розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан в ході свого візиту до Бразилії.

Європейська боргова криза становить найбільшу небезпеку на шляху відновлення світової економіки від наслідків глобальної фінансової кризи. З такою заявою виступив сьогодні директор - розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан в ході свого візиту до Бразилії, передає РБК з посиланням на агентство Reuters.

Крім того, глава МВФ відзначив, що, не дивлячись на загальну увагу до проблем Євросоюзу, ще рано стверджувати, що Сполученим Штатам Америки вдалося повністю відновитися від наслідків глобальної кризи.

Кажучи про дії властей держав - членів світової спільноти і міжнародних регуляторів по подоланню наслідків глобальної кризи, Д.Стросс-Кан оцінив їх спільну роботу як неузгоджену.

Таким чином, на думку глави МВФ, недостатня кооперація і узгодженість в ухваленні рішень також уповільнюють темпи відновлення світової економіки. Зокрема, глава МВФ очікує посилення регулятивних функцій в боротьбі з рецесією.

Проте, відзначив Д.Стросс-Кан, "було б несправедливо" говорити про повну відсутність яких-небудь заходів по посилюванню контролю за світовою фінансовою системою. За його словами, деякі позитивні тенденції в світовій економіці завдяки посиленню регулятивних функцій властей вже почали простежуватися.

В той же час, все більше експертів сходяться на думці, що європейська боргова криза - не що інше, як друга хвиля світової фінансової кризи, і знайти вихід з цієї другої хвилі буде вкрай непросто.

Нагадаємо, 24 травня стало відомо, що США і Китай домовилися підтримати Європейський союз у виході з боргової кризи. З відповідною заявою виступив глава Народного банку Китаю (центральний банк КНР) Чжоу Сяочуань на американо-китайській конференції в Пекіні. Голова китайського центробанку висловив упевненість, що боргові проблеми ряду держав Європейського союзу не створять серйозних перешкод на шляху відновлення світової економіки від наслідків глобальної фінансової кризи.

Днем раніше, голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу і голова уряду Італії Сильвіо Берлусконі після переговорів у Римі заявили, що країни - члени ЄС повинні посилити координацію економічної та валютної політики, а також спільно протидіяти борговій кризі Греції та забезпечити стабільність на фінансовому ринку єврозони.

Тоді ж президент Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше заявив, що євро є стабільною валютою. "Існує загроза не єдиній європейській валюті, а податковій політиці певних країн, яким необхідно вжити належних заходів для її реформування".

Побоювання з приводу стабільності єдиної європейської валюти стали звучати все голосніше після початку кризи в Греції. Після того, як з'ясувалося, що дефіцит грецького бюджету за підсумками 2009 р. склав 13,6%, і країна опинилася на межі дефолту, з'явилися підозри, що схожа доля спіткає й інші держави зони євро, що, у свою чергу, поставить під загрозу стабільність єдиної європейської валюти в цілому.

Нагадаємо, міністри фінансів Євросоюзу 9 травня 2010 р. прийняли рішення про створення європейського стабілізаційного механізму обсягом 750 млрд євро (майже 1 трлн дол.).