ua en ru

МВФ: ЄЦБ повинен утримувати низькі процентні ставки в найближчому майбутньому

Автор: RBC.UA
Європейський центральний банк (ЄЦБ) повинен утримувати низькі процентні ставки в найближчому майбутньому, вважають експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Європейський центральний банк (ЄЦБ) повинен утримувати низькі процентні ставки в найближчому майбутньому, вважають експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Більш того, на їх погляд, європейському регулятору, можливо, доведеться понизити ставку з поточних 0,75%, що стане рекордним мінімумом ставки за всю історію єдиної валюти.

При цьому в доповіді наголошується, що інфляційний ризик мінімальний, оскільки інфляція в єврозоні в 2012 р. сповільниться до 2,3%, а в 2013 р. - до 1,6%. Нагадаємо, що в 2011 р. показник склав 2,7%, повідомляє "Росія-24".

Читайте також: Євросоюз обмежить повноваження ЄЦБ з банківського нагляду

Експерти вважають, що вірогідність падіння цін рекордно висока - 25%. Саме цей факт є достатньою підставою для збереження процентних ставок на дуже низькому рівні або їх подальшого зниження.

Раніше аналітики МВФ переглянули прогноз по динаміці ВВП єврозони. У 2012 р., вважають експерти відомства Крістін Лагард, економіка валютного блоку скоротиться на 0,4%. Нагадаємо, що раніше скорочення очікувалося на рівні 0,3%. Наступного року європейська економіка, передбачається, додасть 0,2%. У липневій доповіді прогнозувалося зростання на 0,7%.

Читайте також: МВФ понизив прогноз по зростанню світової економіки в 2012 р. до 3,3%

Нещодавно глава ЄЦБ Маріо Драгі заявив, що ризики зростання інфляції мінімальні, а економіка єврозони залишиться слабкою. За його прогнозом, рівень інфляції в поточному році зберігатиметься вище 2%, проте вже в 2013 р. показник впаде нижче за цільове значення регулятора (2%). Драгі в черговий раз підтвердив, що єврозона продовжує переживати складні часи, понижувальні ризики для економіки валютного союзу зберігаються через напруженість на ринках. На цьому фоні темпи зростання ВВП єврозони залишаться слабкими. "Ми чекаємо, що економіка єврозони залишиться слабкою в найближчій перспективі і потім почне дуже повільне відновлення", - заявив глава ЄЦБ.

Як повідомлялося, 4 жовтня ц.р. ЄЦБ залишив облікову ставку на рівні 0,75%, це рішення співпало з очікуваннями більшості аналітиків. Місяцем раніше ЄЦБ залишив облікову ставку на рівні 0,75%, при цьому аналітики чекали, що ставка буде знижена до 0,50%.

Нагадаємо, ЄЦБ скоротив облікову ставку до нового історичного мінімуму в 0,75% з 1,0% 5 липня ц.р. Через декілька днів Драгі не виключив можливості подальшого зниження базової ставки в разі необхідності.

ЄЦБ перебуває під постійним тиском як з боку інвесторів, так і з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ) та окремих європейських лідерів, які закликають структуру до активніших дій по боротьбі з кризою. ЄЦБ наполягає, що його роль у вирішенні боргових проблем єврозони закінчена, а решта - в руках урядів держав, тоді як МВФ наполягає на відновленні європейським центробанком скупки держоблігацій країн єврозони, що, як зазначають експерти, малоймовірно.

При цьому Драгі категорично відкидає можливість розпаду єврозони. Голова ЄЦБ також не вірить у рецесію всієї єврозони. На його думку, економічна ситуація буде поступово поліпшуватися до кінця 2012 р. - початку 2013 р. При цьому зовсім нещодавно Драгі заявляв, що економічне зростання в зоні обігу євро залишається слабким, а інфляційний тиск зменшився. Відновленню економіки єврозони допоможуть, на думку голови ЄЦБ, створення європейського бюджетного союзу і випуск єдиних єврооблігацій.

Як повідомлялось, Європейський союз (ЄС) обмежить повноваження Європейського центрального банку з банківського нагляду. Для цього ЄС створить групу експертів, яка буде стежити за тим, щоб мандат ЄЦБ не загрожував Європейському банківському регулятору. ЄЦБ є Центральним банком для 17 держав єврозони, у той час як Європейський банківський регулятор відповідальний за нагляд за банками і фінансовими організаціями всіх 27 держав ЄС.

Передбачається, що до 2014 р. ЄЦБ буде наділений повноваженнями з нагляду за майже 6 тис. банками єврозони. Однак держави ЄС, які зберегли національні валюти, побоюються, що банк може використовувати отримані можливості для контролю й над їх фінансовими системами.