МВС: Кількість умисних убивств в Україні за 2009 р. знизилась на 8,5%

В Україні за минулий рік до органів внутрішніх справ надійшло понад 2 млн 907 тис. заяв та повідомлень про злочини.У порівнянні з 2008 р.  кількість умисних убивств зменшилася на 8,5%. Про це повідомляє прес-служба МВС України.

В Україні за минулий рік до органів внутрішніх справ надійшло понад 2 млн 907 тис. заяв та повідомлень про злочини.У порівнянні з 2008 р.  кількість умисних убивств зменшилася на 8,5%. Про це повідомляє прес-служба МВС України.

Працівники міліції розкрили майже 300 тис. злочинів, а також було припинено діяльність 379 організованих груп і злочинних організацій. У сфері економіки викрито понад 36,6 тис. злочинів, які завдали шкоди на суму один мільярд 306 млн  грн, з яких відшкодовано 724,1 млн грн. У результаті  вжитих Міністерством заходів, упродовж минулого року  зменшилася кількість дорожньо-транспортних пригод із потерпілими на 28%.Таким чином у порівнянні з 2008 р.  було збережено життя понад 2,3 тис. людей та попереджено травмування майже 17,6 тис. громадян.

Нагадаємо, на початку грудня 2009 р. Президент України В. Ющенко на нараді силових структур розкритикував діяльність нинішнього глави МВС Юрія Луценка на його посту. Також він написав листа голові Кабінету міністрів України Юлії Тимошенко з вимогою невідкладно звернутися з поданням до Верховної Ради України про звільнення Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ. В.Ющенко підкреслив, що за останні два роки рівень доброчесності за міжнародними рейтингами країни знизився з 99-го на 146-е місце. «Згідно з черговим звітом міжнародної правозахисної організації Transparency International про рівень корупції в світі, Україна посіла останню сходинку серед "нових незалежних країн", - відзначалось у листі глави держави.

Президент також заявив, що вперше за останні роки спостерігається зниження індексу розкриття корупційних злочинів. За його словами, станом на грудень 2009 р. за попередні 10 місяців цей показник знизився майже на 15%, а кількість притягнутих до відповідальності корупціонерів за матеріалами МВС України скоротилася з 1433 до 858 осіб. Погіршилася й якість збору доказів корупційної діяльності, а відсоток закритих адміністративних справ у 2009 р. виріс до 22,3%.

«В той же час, кількість злочинів зростає, однак рівень їхнього розкриття щомісяця стає все нижчим і досягнув критичної межі, коли залишаються нерозкритими понад 30% злочинів», - наголошував Президент. Як відзначалось у листі, станом на 1 грудня 2009 р. залишалися нерозкритими з минулих років майже 7 тис. навмисних вбивств, 18 тис. розбоїв, 216 тис. грабежів і близько 1 млн 400 тис. крадіжок.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся